דף הבית / בריאות / מתי צריך לבצע אולטרסאונד שחלות?
מתי צריך לבצע אולטרסאונד שחלות?

מתי צריך לבצע אולטרסאונד שחלות?

יש טיפולים רפואיים של המטרה שלהם היא לא לתת פתרון לבעיה אלא למצוא את המקור של הבעיה. ‏בכל מה שקשור לנשים ולרפואת נשים, במשך שנים ארוכות לא היו טיפולים מתקדמים בגלל שלא היה עיסוק מדעי ברפואת נשים. אבל בשנים האחרונות יש יותר ויותר פתוחים טכנולוגיים שמאפשרים לנשים ‏לקבל מענה לבעיות מורכבות. ‏ובין היתר אפשר וצריך לקחת בחשבון את האפשרות לבצע ‏אולטראסאונד שחלות במקרה שבו אתן סובלות מכאבים משמעותיים ואתן לא מצליחות למצוא פתרון רפואי אחר. ‏יחד עם זאת, הפניה לבדיקת אולטראסאונד שחלות חייבת ‏להתבצע ‏על בסיס ההפניה של רופא הנשים ומתוך רצון למצוא בדיוק את הפתרון הנכון לבעיה שלכם.

מה את צריכה לדעת על הליך אולטרסאונד שחלות?

‏יש כמה וכמה דברים שצריך וחשוב לדעת על בדיקת אולטרסאונד שחלות, לפני שאת מתחילה בתהליך. בין היתר חשוב:

  1. ‏להבין מהי המטרה של הבדיקה. האם מדובר על בדיקה לקראת כניסה להריון אור לתהליך של טיפולי פוריות? או שמדובר על התמודדות עם כאבים כרוניים מורכבים ואת חייבת לקבל תשובות לפני שאת פונה לטיפולים יותר מורכבים. ‏ברגע שיש לך הגדרה למטרה של הבדיקה, את מבינה את המשמעות ואת יודעת שחשוב לבצע אותה למרות שמדובר לפעמים על הבדיקה לא נעימה מבחינה פיזיולוגית.
  2. ‏להתייעץ עם הרופא שלך לפני שאת מבצעת את הבדיקה. בעיקר אצל נשים צעירות או נשים שמתמודדות עם סף כאב נמוך, ‏אפשר להפיג ‏בצורה מאד משמעותית את רמת הלחץ ולייצר את התנאים המתאימים להתמודדות עם הבדיקה גם מבחינת פסיכולוגית. זה יכול להרגיע אותך, לתת לך תמונת מצב אמיתית יותר, ובעיקר לאפשר לך לקחת את ההחלטות שלך מתוך שיקול דעת אמיתי.
  3. ‏ללמוד ‏כיצד מתבצעת הבדיקה. מי הם אנשי המקצוע ‏שמבצעים ‏בשבילך את הבדיקה, לבחור את המכון שבו את רוצה לעבור את הבדיקה, ולהבטיח שאת מקבלת בדיוק את סוג הטיפול שאת רוצה לקבל. כמו כן, כדאי לדעת מה הן הזכויות שלך מבחינת ‏ליווי של בני משפחה, ולהתכונן מראש לכל צורך במהלך יום הבדיקה.

אל תפחדי לעבור הליך שיכול לתת לך את הפתרונות הנכונים לך

‏נכון שזה לא נחמד ‏ואפילו מפחיד מאוד להתמודד עם טיפולים כל כך אינטימיים וכל כך מורכבים, ‏בוודאי כאשר את סובלת מכאבים וכאשר את נמצאת במצב של חוסר אונים. אבל, חשוב להבין שאת לא יכולה לוותר על הבריאות שלך ‏בשום מחיר ואת לא יכולה להגיע למצב שבו את סובלת מכאבים. ‏ולכן, העזרה המקצועית של רופא ושל טכנולוגיות מתקדמות לבדיקה של המצב הגופני שלך היא החלטה נכונה, כזו שמאפשרת לך לקבל תמונה מלאה ולקחת החלטות. ואת רוצה לעשות את הכל בשביל למצוא את הפתרון הנכון ביותר לצרכים שלך.

אודות מנהל

בדוק גם

ירידת שמיעה

מרגישים ירידת שמיעה? כל מה שאתם צריכים לדעת על ירידת שמיעה ומכשירי שמיעה.

מה הם הגורמים לירידת שמיעה?   הסיבה הכי שכיחה היא גיל. השמיעה שלנו מתחילה להידרדר ...