דף הבית / טכנולוגיה / React – למי קורס בתחום יכול להתאים?
React – למי קורס בתחום יכול להתאים?

React – למי קורס בתחום יכול להתאים?

עולם המחשבים והתכנות בכלל, מחולקים לרמות שונות במובנים מסוימים. ישנה רמה כללית, מאקרו, שמתייחסת לסוגים שונים של שפות, אשר כל מתכנת אמור להכיר בשביל שהוא יוכל לפתח מוצרים מסוג כזה או אחר. זה למעשה הבסיס, בלי להכיר שפות תכנות אי אפשר לפתח מוצרים, לא בתחום התוכנה, לא בתחום האינטרנט או האפליקציות.

אך ישנה רמה נוספת, יותר ממוקדת וספציפית, היא מתייחסת להיבטים ספציפיים שקשורים לתחום התכנות בנקודות שונות. כך למשל, פיתוח ספריית REACT. מדובר על פיתוח בשפת ג'אווה סקריפט אשר נוצר על ידי מפתחים בחברת פייסבוק, מתוך כוונה לאפשר למתכנתים ומפתחים לייצר יישומי אינטרנט גדולים, עם נתונים משתנים, כך שהספרייה מתאימה את עצמה בכל עת לגודל שלהם, זאת מבלי שיש צורך לטעון מחדש את הדף בכל פעם שמבצעים פעולה.

ספריית REACT מבוססת על קוד פתוח, מה שאומר שכל מפתח ומתכנת שרוצה לייצר יישומים ולהשתמש בהם או להפיץ אותם, יכול לעשות את זה. המטרה של מפתחי הספרייה היא לאפשר פיתוח מוצרים שונים עבור אפליקציות ועבור כלים אחרים בהם אפשר להשתמש בפייסבוק. חשוב לציין, שעם הזמן פותחו כלים נוספים הקשורים לספרייה זו, הרחבות ייחודיות שכוללות שירותים נוספים לטובת המפתחים וכן לטובת הלקוחות שנהנים מכך.

למי מומלץ להירשם לקורס REACT?

כפי שציינו בתחילת המאמר, עולם התכנות מתחלק לרמות שונות. כל מה שקשור ללימוד והתמחות בספריית REACT, נמצא במובנים מסוימים ברמה הממוקדת והספציפית יותר. אי אפשר לעסוק בתחום אם לא לומדים שפת תכנות קודם לכן, דגש על שפת ג'אווה סקריפט.

מעבר לכך, בשונה משפות תכנות שונות אזי במקרה שלנו מדובר על תחום מאוד ספציפי, מאוד ממוקד. מי שרוצה להתעסק בפיתוח תוכנות למשל, לא חייב ללמוד כיצד עובדים עם ספריית REACT. לעומת זאת, מי שרוצה להתעסק בפיתוחים של פ'יצרים עבור עמוד פייסבוק בצורה כזו או אחרת, יעשה נכון אם ילמד את התחום. בין אם הוא מבקש לספק שירותים לחברות וגורמים חיצוניים ובין אם הוא מבקש לעשות עבודה עבור המקום בו הוא מועסק.

בכל מקרה, הקורס מומלץ לכל מי שמבקש להתמחות בתחום באופן נרחב, ורוצה לייצר כלים שונים בפייסבוק בצורה מקצועית ונכונה.

איך בוחרים את הקורס הנכון?

בשביל לבחור את הקורס הנכון, יש לבחון מה בדיוק הוא כולל, מי המרצים, כיצד נערכים הלימודים, ואיזה ליווי מספק צוות המקום לתלמידים במהלך הקורס וכן אחריו.

חשוב מאוד לראות האם במהלך הקורס לומדים לא רק לעבוד עם ספריית REACT, אלא גם להתמודד עם מכשולים וקשיים שונים, כיצד לומדים להתגבר עליהם וכן כיצד לומדים לפתח מוצרים אפקטיביים וייחודים.

חשוב לציין, אפשר למצוא קורסים המתבצעים כשיעור פרטי, קורסים לארגונים, קורסים למתכנתים שרוצים להתמחות בתחום ועוד שורה ארוכה של אפשרויות.

אודות מנהל

בדוק גם

בינה עסקית

בינה עסקית – למה אתם צריכים את זה?

החל משנות התשעים, התפתח ביתר שאת המונח "בינה עסקית". עוד קודם לכן, היו תוכנות אשר ...