דף הבית / רכב / אופניים חשמליים: Bicycle, I want to ride it where I like

אופניים חשמליים: Bicycle, I want to ride it where I like

אוכלוסיית ישראל גדלה מעבר למשוער. הנה רק לפני כשבוע לערך התבשרנו שבעוד כמה עשורים בודדים, בשנת 2050, אוכלוסיית ישראל עשויה להגיע לכ-16 מיליון תושבים. שזה למעשה כמעט כפול ממה שאנחנו מונים כיום – בין 8 מיליון ל- 8.5 מיליון תושבים. מצד אחד זו בשורה משמחת, עם ישראל גדל, מתפתח ומנצח את הטיהור האתני שבוצע בו בעת השואה. מצד שני, כבר היום אנחנו חיים בצפיפות ובמקומות רבים בארץ אפשר לחוש את המחנק שמגיע ביחד איתה; העדר ריאות ירוקות ושטחים פתוחים, מחסור בדירות, בניה צפופה ולגובה, וכמובן – הכבישים העמוסים והפקקים שאנחנו חווים על בסיס יומיומי.

העניין הוא שיש מדינות קטנות וצפופות עוד יותר מישראל, הדוגמה הטובה ביותר לכך היא הולנד. הולנד הינה מדינה קטנה ואחת הצפופות בעולם והיא מתמודדת בהצלחה כבר שנים רבות עם הצפיפות בכבישים. הפתרון שלה הוא האופניים ונראה כי פתרון זה מתאים מאוד גם למדינה כמו שלנו. אופניים פותרים את בעיית הצפיפות והעומס שאנחנו מרגישים בכבישים אך בד בבד הם גם מספקים מענה לבעיית הזיהום שנובעת משימוש ברכבים ואף  יכולים לספק תשובה לאפידמיה של העולם המודרני – השמנת יתר.

המעבר לאופניים או אופניים חשמליים ככלי תחבורה אורבני יכול, אפוא, לפתור מספר גדול של בעיות בוערות בארץ ואף בעולם כולו, עכשיו מה שנותר לנו לעשות זה לבחור את זוג האופניים המתאימים ביותר עבורנו.

בבואנו לבחור ולהתאים לעצמנו אופניים עלינו לקחת בחשבון כמה פרמטרים חשובים, נעמוד על העיקריים שבהם:

יצרן: אופניים חשמליים מייצרים כמעט בכל היבשות: אירופה, אפריקה, אסיה (לרבות ישראל) ואמריקה. הסטנדרטים האירופאים נחשבים לטובים והמחמירים ביותר, אולם אם אתם רוצים אופניים כחול לבן עם טכנולוגיה ישראלית, קרבה פיזית ליצרן ובאיכות המשתווה לזו האירופאית – אז הבמבובייק הם ללא ספק הבחירה עבורכם. חברת במבובייק אינה יבואן חנות או דילר היא המייצרת והמשווקת הישירה של אופניים חשמליים מבמבוק.

מחיר – מסקר מחירי אופניים חשמליים שערכנו עולה תמונת מצב מעניינת. מחירם של אופניים חשמליים בעלי שלדת מתכת נע בין 3,000 ש”ח לבין 13,000. אופניים חשמליים איכותיים שיוצרו באירופה יפנו לכם הרבה מקום בארנק ותצטרכו להפרד מלפחות 10,000 שקלים, לא כולל תוספות ואביזרים. כך למשל, אופניי ג’אגר עולות 6,750, האופניים האורבניות  2012  Electra Townie  עולות 6,500 ואופניים חשמליים Kalkhoff   עולים 12,800. הבמבובייק, אופניים חשמליים בעלי שלדת במבוק של חברת במבובייק טכנולוגיות בע”מ עולות בממוצע כ- 4,000 ש”ח. הסיבה לכך שהמחיר הוא נמוך אינה טמונה באיכות, הבמבובייק עומדים בסטנדרטים האירופאים הגבוהים ביותר. הסיבה נעוצה, אם כן, בעובדה שמדובר במוצר ישראלי שמשווק על ידי היצרן ישירות לצרכן, ועל כן המחיר אינו כולל פערי תיווך של יבואנים ומשווקים.

אחריות – כאשר אתם משווים ובוררים אופניים חשמליים אחד הדברים הכי חשובים שיש להקדיש להם תשומת לב מיוחדת הוא נושא האחריות. יש כלל שכדאי לזכור והוא נכון לא רק לתחום האופניים החשמליים, ככל שייצרן מאמין יותר באיכות המוצר, כך הוא יעניק תקופת אחריות ארוכה יותר לקהל לקוחותיו. והנה מה שהסקר שלנו לימד אותנו: אופניים חשמליים בעלי שלדת מתכת במחירים של עד 3,000 ש”ח לערך מגיעים עם אחריות יצרן שנעה בין חצי שנה לשנה. אופניים שמחירם עומד על כ-5,000 ש”ח מגיעים עם אחריות של שנה בדרך כלל לרבות אחריות על הסוללה. אופנים שמחירם בסביבות ה-8,000 ש”ח מגיעים עם אחריות לשנתיים כולל אחריות על הסוללה. במבובייק שמחירם הממוצע הוא כאמור כ-4,000 ש”ח מגיעים עם 3 שנות אחריות!!! הן לאופניים עצמם והן עבור הסוללה. זאת מאחר שלבמבובייק טכנולוגיה ייחודית המגנה על האופניים מבלאי, מכות ונזקים לאורך זמן.

 

אודות מנהל

בדוק גם

שיפורים לרכבי יוקרה

שיפורים לרכבי יוקרה

יש בארץ הרבה מאוד רכבי יוקרה ולכן התחום של שיפורים לרכבי יוקרה מעניין את בעלי ...