דף הבית / תיירות / איפה כדאי לגור בפורטוגל במהלך רילוקיישן?
איפה כדאי לגור בפורטוגל במהלך רילוקיישן?

איפה כדאי לגור בפורטוגל במהלך רילוקיישן?

פורטוגל, מדינה לא מאוד גדולה בקצה המערבי של אירופה שרק ב-1974 הפכה לדמוקרטיה, עלתה בעשור האחרון לכותרות בישראל. תחילה היה זה הדרכון הפורטוגלי שהוצע למיליוני ישראלים בעלי שורשים במדינה, ולאחר מכן גילו רבים את יתרונות הרילוקיישן בפורטוגל: חיים נינוחים, תושבים שמאירים פנים לכולם ומחייה זולה להפליא. כששוקלים את האופציה הזו עולה באופן טבעי השאלה איפה כדאי לגור בפורטוגל – והנה מספר תשובות אפשריות:

ליסבון

האופציה הנפוצה ביותר של מגורים בפורטוגל היא ליסבון הבירה. זוהי גם העיר הגדולה ביותר של המדינה, ויש רבים שמתארים אותה כתל אביב אבל רגועה יותר ובעיקר הרבה יותר זולה. ליסבון היא עיר מודרנית ומפותחת היטב, וניתן למצוא בה גם בתי ספר מוצלחים – כך שהיא מתאימה מאוד למשפחות ששוקלות רילוקיישן למדינה החביבה שבחצי האי האיברי. עוד יתרון של ליסבון הוא הקהילה היהודית הגדולה יחסית בעיר.

פורטו

האופציה המקובלת השנייה של מגורים בפורטוגל בזמן רילוקיישן, שיכול להיות תחום לפרק זמן קצר יחסית אבל גם להימשך מספר שנים, היא פורטו. פורטו היא עיר נמל בצפון פורטוגל, וכמו ערי נמל רבות אחרות ברחבי העולם היא הפכה עם השנים למקום מפגש לתרבויות מגוונות ולכן יש רבים שבוחרים לגור בפורטוגל דווקא בה ולא בליסבון הבירה. פורטו היא גם נקודת מוצא טובה לטיולים מהנים מאוד שיעצימו את חוויית הרילוקיישן.

לגור בפורטוגל מחוץ לערים הגדולות

כשמתלבטים איפה לגור בפורטוגל ישנן אופציות נוספות מעבר לשתי הערים הגדולות שמושכות את מרב תשומת הלב. בפרט כדאי לבקר בחבל אלגארבה שבדרום המדינה. זהו אזור שצפיפות האוכלוסייה בו נמוכה למדי – כחצי מיליון בני אדם שמפוזרים בכ-20 ישובים קטנים (בעיר הגדולה של חבל אלגארבה, פארו, חיים כ-65,000 תושבים, בערך כמו נהריה שלנו). החופים היפים באזור מושכים אליהם תיירים רבים, ועוד סיבה טובה לגור באלגארבה במהלך רילוקיישן בפורוגל היא מזג האוויר החמים והנעים במיוחד. הנופים הייחודיים של אלגארבה תורמים אף הם לחוויה המרתקת ומעצימים את הרילוקיישן. אפשרויות התעסוקה בחבל ארץ זה מוגבלות בהשוואה לליסבון ולפורטו ולכן המגורים בו מתאימים בעיקר לעצמאים שיכולים לעבוד מהבית.

אודות מנהל

בדוק גם

טיול לטנזניה

טיול לטנזניה – איך מתחילים?

הרפובליקה המאוחדת של טנזניה (שמה המלא, הצלחנו להפתיע אתכם הא?), שוכנת במזרח אפריקה. מצפונה גובלת ...