דף הבית / בריאות / גשר בשיניים – מתי נצטרך לעשות אותו
גשר בשיניים

גשר בשיניים – מתי נצטרך לעשות אותו

עד לפני שנים לא רבות, היה נהוג לחשוב שכל הרעיון של גשר לשיניים מיועד אך ורק לצעירים וצעירות, לפני או בגיל ההתבגרות. הורים רבים נהגו לקחת את הילדים שלהם אל רופאי שיניים שמתמחים בכך, מתוך כוונה שהוא יאבחן את מצב השיניים ויחליט האם צריכים גשר וכיצד לבנות אותו. כיום המצב מעט שונה.

גשר בשיניים הוא למעשה מתקן ברזלים קטנים אשר מודבקים על גבי השיניים, מתוך כוונה ליישר אותן. הרבה מאוד צעירים וצעירות נולדים עם מבנה שיניים שכולל רווחים בין שן לשן. לא רק שזה לא יפה מבחינה אסתטית, אלא שזה גם עלול לייצר הרבה מאוד בעיות, בין אם זה בכל מה שקשור לסטריליות של השיניים, לתפקוד ולבריאות שלהן וכן ליכולת ללעוס כמו שצריך, בצורה תקינה וסדירה.

לכן, נהוג להתקין גשר לשיניים על מנת למנוע את המצב הזה. הגשר בעצם מאפשר ללחוץ על השן בזהירות, לאט ובעדינות, עד שכל השיניים מתחברות, ואין שום רווח ביניהן. זה יכול לקרות תוך מספר חודשים וזה יכול גם לקחת יותר זמן. הכל שאלה, כמובן, מה מצב השיניים ובאיזו שיטה נוקטים בטיפול.

לא רק לצעירים בלבד

כאמור, התקנת גשר היא כבר לא מנת חלקם של צעירים וצעירות בלבד. כיום, אנחנו יכולים למצוא לא מעט מבוגרים שמתקינים גשר לשיניים. זה קורה במקרים שונים ומגוונים.

למשל, זה קורה בקרב מבוגרים שלא זכו לקבל טיפול כשהם היו צעירים ונאלצו להתמודד עם מרווחים בין השיניים כל השנים. כעת כשבגרו ויש להם אפשרות, אז הם פונים אל רופא שיניים, אורתודנט, אשר מתקין להם גשר ומאפשר להם תוך זמן סביר, ליהנות מצמצום הפער וסילוק המרווח.

כמו כן, מבוגרים שעברו תאונות דרכים והלסתות שלהם נפגעו בצורה כזו, שניתן לטפל בהן דרך טיפול שיניים מתאים, אזי כחלק מאותו טיפול, הם פונים אל אורתודנט אשר יאפשר יתקן את הלסתות, יישר את השיניים ויצמצם את המרווחים שנוצרו בשיניים.

צריך לומר, כיום, בניגוד לעבר, אפשר ליהנות מגשר שקוף. כלומר, כזה שאנשים לא יכולים בהכרח לשים לב אליו והוא לא משפיע על המראה האסתטי של מי שמשתמש בו. זה אפקטיבי באותה צורה כמו גשר רגיל, אך לא פחות חשוב, הוא הרבה יותר אסתטי מגשר רגיל. לכן גם מבוגרים רבים, כולל אנשי עסקים, מרצים ובעלי מקצועות אחרים, מוכנים לעבור את הטיפול ולא להישאר עם שיניים לא ישרות.

 

אודות מנהל

בדוק גם

ירידת שמיעה

מרגישים ירידת שמיעה? כל מה שאתם צריכים לדעת על ירידת שמיעה ומכשירי שמיעה.

מה הם הגורמים לירידת שמיעה?   הסיבה הכי שכיחה היא גיל. השמיעה שלנו מתחילה להידרדר ...