דף הבית / בית וגן / דק לגינה – עשה זאת בעצמך
דק לגינה - עשה זאת בעצמך

דק לגינה – עשה זאת בעצמך

דקים סינטטיים ידועים כדקים נוחים להרכבה עצמית, אם יש לכם ידיים טובות תוכלו לבצע זאת בקלות בלי צורך להזמין בעל מקצוע ולבזבז כספים מיותרים. בניית דק בצורה נכונה ומקצועית תבטיח את עמידותו של הדק הסינטטי למשך עשרות שנים. אבל טעויות עלולות לעלות ביוקר, ואם אין לכם את הרקע והניסיון המתאים, תוכלו להזמין בעלי מקצוע מנוסים ומקצועיים המכירים את החומר, יודעים איך לעבוד איתו. דקים סינטטיים מתאימים להתקנה במגוון רחב של מקומות כמו דק לגינה, לבריכה, לחצר, למרפסת ועוד כיש הדמיון הטוב.

  1. תכנון – כאשר אנחנו מתכננים את כל הפרויקט של התקנת הדק הסינטטי מראש ולא תוך כדי עבודה, אנחנו חוסכים לעצמינו זמן יקר, עבודה מיותרת וכסף. חשוב לקחת מידות של הסביבה אשר בה נבנה את הדק הסינטטי והחלק הכי חשוב בתכנון הוא תכנון התשתיות שזו שלב קריטי וחשוב כדי לקבל דק ישר, יציב וחזק.
  2. רכישה של הדקים הסינטטיים – כאשר סיימנו עם התכנון של הפרויקט צריך לרכוש את הדקים הסינטטיים ואת חומרי הגלם לתשתיות. חשוב לקיים את הרכישה בחברה בעלת מוניטין, ידע ונסיון רב ולוודא כי הנכם מקבלים אחריות של לפחות 25 שנים על המוצר.
  3. בניית תשתיות – תשתית הבנויה על בטון: זוהי מסגרת עם רגליים שבתוכה יש קורות מקבילות עליהם מונח הדק, כאשר הרווח בין מרכז של קורה אחת לשנייה הוא מקסימום 40 ס"מ. אם לא מקפידים על מרווח תקין, עלולים להרגיש תנועה של הדק, מכיוון שמדבר בחומר גמיש.
  4. התקנת הדק הסינטטי – לאחר בניית התשתית ניתן להתקין את הדק עצמו. ההתקנה של הדק הסינטטי היא יחסית פשוטה, במיוחד כאשר מתקינים בהתקנה נסתרת – בעזרת הלוחות המחורצים. (במבט מלמעלה לוח מחורץ נראה דומה ללוח שאינו מחורץ. ההבדל הוא כשמסתכלים מהצד: רואים חריץ לכל אורך הדק. התקנה עם לוחות מחורצים היא נסתרת, ונותנת תוצאה יפה יותר ואחידה יותר).
  5. דרך ההתקנה – את הלוח הראשון של הדק מניחים בקצה המסגרת כאשר הוא אנכי ללוחות התשתית, ומקבעים אותו למסגרת התשתית בעזרת קליפסים מיוחדים. לתוך החריץ של הלוח הראשון, ברווחים המתאימים ללוחות התשתית, מכניסים את המחברים המיוחדים. במרכז כל מחבר יש בורג שאותו יש להבריג לתוך התשתית, אך לא להדק אותו עד הסוף. מצמידים לצד השני של המחברים את הלוח הבא, ורק אז מבריגים את הבורג עד הסוף. המחברים מצמידים את הלוחות אל התשתית ומחברים בין שני הלוחות בצורה כזו שהרווח בניהם הוא תקני וקבוע ועומד על 6 מ"מ. ממשיכים באותה צורה עם הלוח הבא אחריו וכן הלאה.

 

למה לבחור בדק סינטטי של חברת TREX

חברת TREX משקיעים מאמץ, זמן ומשאבים במחקר, פיתוח, חדשנות ומוצרים ברמה גבוהה. אנו מובילים בתחום הדקים הסינטטיים, מעקות חוץ וחיפוי קירות חיצוניים בכל העולם. בנוסף לכך הדקים הסינטטיים של חברת TREX עמידים בפני תנאי מזג האוויר המשתנים, הם לא דוהים בשמש, לא מתעוותים, לא נסדקים, לא נרקבים בחשיפה ממושכת למי גשם או למי בריכה, לא מתנפחים ולא מוציאים קוצים ובבי עץ העלולים לפגוע בכם.

 

נשמח לעמוד לשירותכם ולתת לכם מידע נוסף ומענה לגבי התקנת דקים סינטטיים, כדי שגם אתם תוכלו ליהנות מהדק החדש שלכם. התקשרו עוד היום לטלפון מספר: 077-9973060 או בקרו באתר האינטרנט שלנו בכתובת: https://trex.co.il/.

אודות מנהל

בדוק גם

דיור מוגן בתקופת הקורונה

דיור מוגן בתקופת הקורונה הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אוכלוסיית הגיל השלישי

ידוע לכל שדיור מוגן הוא אחד הפתרונות הנפלאים הקיימים עבור אוכלוסיית הגיל השלישי. עם זאת, ...