דף הבית / בריאות / האם כדאי לעשות בדיקת דם במקום מי שפיר?
בדיקת דם במקום מי שפיר

האם כדאי לעשות בדיקת דם במקום מי שפיר?

נשים בהיריון בדרך כלל מאוד נרגשות, בין אם זה מהתקופה עצמה שהן חוות ובין אם זה ממה שעתיד להגיע. בנוסף לכל ההתרגשות הזאת, יש גם כמה החלטות חשובות שצריך לקבל לגבי הבדיקות השונות שיש לבצע, ואין ספק שבדיקת מי שפיר היא בדיקה שתמיד מעוררת דילמות רבות. לכן בהחלט אפשר להבין אותך אם גם את חושבת האם כדאי לעשות בדיקת דם מקצועית ואמינה במקום מי שפיר או לא. הדבר הראשון שאת צריכה לדעת על הסוגיה של בדיקת דם במקום מי שפיר היא שאין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת וכל אישה צריכה להחליט בהתאם לראות עיניה.

היתרונות של בדיקת דם במקום מי שפיר

בבואנו לראות האם עדיף לעשות בדיקה של דם במקום מי שפיר, אנחנו רואים שיש לכך יתרון אחד ברור. העניין הוא שבמסגרת בדיקת מי שפיר דוקרים את שק מי השפיר כדי לשאוב מתוכו נוזל ולבדוק אותו בצורה מקצועית. אומנם זו פעולה שלא מובילה ברוב המקרים לבעיות וסיכונים להיריון, אך כבר היו מקרים מעולם. לכן ברור מדוע אישה שהתקשתה להיכנס להיריון לא תרצה לקחת שום סיכון שעלול להוביל להפסקת ההיריון. בנוסף לכך, גם בדיקת דם במקום מי שפיר הינה בדיקה מאוד מדויקת ולכן תוכלי להיות בטוחה לגבי התוצאות שבדיקה כזאת תיתן לך.

איך עומדים בעלויות?

מה שהרבה פעמים גורם בכל זאת לנשים לא לבחור באופציה של בדיקת דם מקצועית במקום מי שפיר, אלה הן העלויות. בעוד שבדיקת מי שפיר, החל מגיל 35 ובמצבים מסוימים, תתבצע בחינם, הרי שבמקרה של בדיקת דם במקום מי שפיר העלויות גבוהות ביותר. מצד שני, אם מדובר על שמירה טובה יותר על ההיריון ועל אפס סיכונים לך ולעובר, ברור מדוע זו בחירה יכולה להיות בחירה טובה. לכן אנחנו ממליצים לך להתרכז כעת רק בשאלה דרך איזה מכון תעשי את בדיקת הדם ועדיף שתבחרי מכון:

  • מקצועי
  • מוכר
  • וכזה שלמומחים בו יש תודעת שירות גבוהה

שווה לעשות מספר בירורים בנושא ואז לקבל את ההחלטה הנכונה לך כי אין כאן מקום לפשרות.

אודות מנהל

בדוק גם

דלקת בברך

דלקת בברך – כיצד מתמודדים איתה

אחת הבעיות הנפוצות ביותר אצל גברים ונשים, כאחד, אלה דלקות וכאבים ברכיים. לא מעט צעירים ...