דף הבית / נדל"ן / הגורמים המרכזיים המשפיעים על עליית ערך של דירה להשקעה
עליית ערך של דירה להשקעה

הגורמים המרכזיים המשפיעים על עליית ערך של דירה להשקעה

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מעדיפים להשקיע את מיטב כספם ברכישת דירות. במקום להשקיע אותו בבנק, שמציע ריביות נמוכות מאד או להשקיע אותו בבורסה, השקעה שכרוכה בלא מעט סיכונים, ניתן להשקיע את הכסף בנדל"ן וליהנות מתשואות גבוהות. מה משפיע על עליית ערך דירה להשקעה? מה חשוב לקחת בחשבון לפני שרוכשים דירה כזו, כדי שניתן יהיה ליהנות בסופו של דבר מתשואה גבוהה? הנה התשובה.

הביקוש

אחד הפרמטרים המשפיעים על ערך הדירה הוא מידת הביקוש באותו האזור. כדאי כמובן לחפש דירות באזורים שבהם ישנו ביקוש רב לדירות שכורות, אולם מצד שני, מומלץ גם לנסות ולאתר אזורים שאינם מוצפים במשקיעים. אזור שיש בו לא מעט דירות להשכרה, השייכות למשקיעים שגילו בהן את הפוטנציאל, יכול להתאים פחות ובסופו של דבר לבלום את העלייה בערך הדירה בשל התחרות הרבה. במקרה כזה, אם תרכשו דירה להשקעה באזור שבו ישנם משקיעים רבים כמוכם, תאלצו בסופו של דבר, להוזיל את דמי שכירות הדירה, מה שיוביל לרווח נמוך יותר.

דירה שקל למכור אותה

נכון, בשלב זה הדירה משמשת כמקור להשקעה והיא מוצעת להשכרה. אולם, סביר להניח שבבוא היום תרצו למכור אותה וליהנות מרווח גבוה. ייתכן גם שתאלצו, ומכל סיבה שהיא, למכור את הדירה כדי שיהיה לכם תזרים מזומנים גבוה לצורך רכישה אחרת או לכל צורך אחר. ולכן, חפשו דירה להשקעה במאגר נכסים להשקעה של חברת אינטו, למשל, דירה שקל למכור אותה במהירות, דירה שהיא נכס סחיר.

תשואה גבוהה

קחו בחשבון את התקופות שבהן הדירה שלכם לא תהיה מושכרת, בין אם כי לא מצאתם שוכרים או מכל סיבה שהיא. גם אם קניתם את הדירה בזול ואתם משכירים אותה במחיר גבוה יחסית, לא תמיד התשואה תהיה גבוהה כל כך, במיוחד כשמדובר במקום שבו הביקוש לדירות להשכרה הוא נמוך. לכן, אל תתנו לתשואה גבוהה, כפי שמובטחת לכם, להשפיע על הבחירה. בחנו היטב את מידת הביקוש במקום וקחו בחשבון גם תקופות שסביר שהנכס שלכם יהיה פנוי.

התשתיות במקום והסביבה כולה

גם לסביבה ישנה השפעה על עליית ערך הדירה וכן גם טיב התשתיות שבאזור כולו. ודאו שמדובר באזור עם תשתיות במצב תקין, לרבות תשתית הביוב, המים, החשמל וכמובן גם הכבישים. אזור כזה ימשוך אליו רבים, שירצו להתגורר בו בזכות איכות החיים הגבוהה שהוא מציע. בנוסף, בדקו גם מה צפוי להיבנות באזור או בסביבה עצמה, במידה ומדובר בדירה חדשה לצרכי השקעה. האם מתכננים לבנות באזור מרכז קניות גדול? האם ישנם בתי ספר וגנים? האם מתכננים להקים פארק ירוק וכדומה. בנייה כזו מעלה את ערך הדירות בסביבה, מה שהופך את ההשקעה לאטרקטיבית הרבה יותר. תוספת של אמצעי תחבורה חדשים, שיפור הכבישים ובנייה של כבישים חדשים, המקשרים את האזור לאזור מרכזי יותר, הופכים גם הם את האזור למבוקש ומעלים את ערך הדירה בטווח הקרוב והרחוק.

 

אודות מנהל

בדוק גם

השכרת פיגומים

השכרת פיגומים מחיר – נקודות שיש לשים לב אליהן

אם יש לך צורך בהשכרת פיגומים בוודאי מעניין אותך לדעת מה המחיר של ההשכרה. רגע ...