דף הבית / טכנולוגיה / החלפת מסך למחשב נייד – האם זה משתלם?
החלפת מסך למחשב נייד

החלפת מסך למחשב נייד – האם זה משתלם?

בעבר, מחירי המחשבים הניידים היו יקרים מאוד, ולכן בכל מקרה ובכל תקלה היה עדיף לתקן את המחשב מאשר לרכוש חדש. לעומת זאת, כיום מחירי המחשבים הניידים הינם הרבה יותר זולים ונוחים, בעיקר המחשבים הפשוטים המיועדים לשימוש בייתי, ולכן לא בכל מקרה באמת משתלם לתקן את המחשב, לעיתים המחיר של התיקון הופך להיות זהה למחיר של מחשב חדש, ואז האופציה של החדש הופכת להרבה יותר כדאית ומשתלמת.

ההתלבטות הזו הופכת להיות משמעותית מאוד כשמדובר בהליך של החלפת מסך למחשב נייד. החלפת מסך למחשב נייד איננה זולה, בייחוד אם משתמשים במסך חדש ומקורי, ולכן לפני שאתם מבצעים החלפה שכזו כדאי לבדוק את המחירים ולבחון אם זה בכלל משתלם לכם.

התייעצו עם טכנאי מקצועי

לפני שאתם מחליטים האם לבצע החלפת מסך למחשב נייד או לרכוש מחשב חדש, כדאי מאוד שתתייעצו עם טכנאי מחשבים מקצועי ואמין, והדגש על אמין. חשוב לפנות לטכנאי שלא יציע לכם דווקא את האפשרות בה הוא ירוויח יותר, אלא את האפשרות הטובה ביותר עבורכם. טכנאי שכזה יבחן את התקלה ואת המחשב עצמו, ויעניק לכם מידע לגבי האפשרות העדיפה. הוא יוכל מראש לתת לכם הערכת מחיר להחלה, כולל עלות שירות ההחלפה, והערכה לכמה מחשבים חדשים באותה רמה, כך שתוכלו לבצע את הבחירה בצורה הרבה יותר נכונה, מחושבת וחכמה.

בחנו אפשרויות לטווח ארוך

גם אם אתם מגלים כי במקרה הזה החלפת מסך למחשב נייד תהיה מעט יותר זולה מאשר רכישה של מחשב חדש, אל תבחרו דווקא באופציה הזו מבלי לחשוב לטווח הארוך. אם מדובר במחשב ישן מאוד, סביר להניח כי בכל מקרה תצטרכו להחליפו בקרוב, ולכן כדאי לעשות את זה כבר עכשיו ולא להשקיע בהחלפה של המסך ומאוחר יותר גם ברכישה של חדש.

לעומת זאת, אם מדובר במחשב חדש לחלוטין שהבעיה היחידה בו היא המסך, ועלות ההחלפה אינה גבוהה ביחס למחיר שלו, עדיף לכם לבחור בהחלפה של המסך ולשוב להשתמש במחשב לעוד זמן רב ללא כל בעיה.

אודות מנהל

בדוק גם

בינה עסקית

בינה עסקית – למה אתם צריכים את זה?

החל משנות התשעים, התפתח ביתר שאת המונח "בינה עסקית". עוד קודם לכן, היו תוכנות אשר ...