דף הבית / פיננסי / הנהלת חשבונות – טיפים ועצות למתחילים
הנהלת חשבונות UCAN2

הנהלת חשבונות – טיפים ועצות למתחילים

לא חשוב מה הוא טיבו של העסק שלכם, בכל מקרה אתם תזדקקו להנהלת חשבונות כדי לנהל אותו כהלכה. אם מדובר בעסק קטן שנמצא בתחילת דרכו, יתכן ותוכלו להתמודד עם המשימה בכוחות עצמכם. קיימות היום לא מעט תוכנות שניתן להוריד על המחשב ולהשתמש בהן כדי לנהל את חשבונות העסק.

אופציה נוספת היא להצטרף לשירות של הנהלת חשבונות דרך האינטרנט. בצורה כזו תוכלו ליהנות מניהול חשבונות עצמאי תוך כדי ייעוץ מקצועי במקרה הצורך. מצד שני, אם מדובר בעסק גדול או לחילופין אם אין לכם את הסבלנות להשקיע בעניין, אתם תמיד יכולים לשכור את שירותיו של מנהל חשבונות או רואה חשבון שיטפל לכם בחשבונות העסק.

הנהלת חשבונות עצמאית דרך האינטרנט או בעזרת מנהל חשבונות?

כאמור, כל עסק זקוק להנהלת חשבונות כדי לטפל בחשבונות העסק מצד אחד, ולהתנהל נכון מול רשויות המס מצד שני. חשוב להתייחס לנושא זה במלוא הרצינות כדי להימנע מבעיות ותקלות עתידיות עם מס הכנסה או ביטוח לאומי. היום ניתן לנהל את כל חשבונות העסק, כולל הוצאת תלושי שכר לעובדים, דרך האינטרנט. ישנן מספר חברות המציעות תמורת תשלום חודשי קבוע, גישה לתוכנת ניהול חשבונות שתעשה לכם סדר בבלגן. לרוב מדובר על תוכנות אינטראקטיביות שקל לתפעל אותן ולא צריך לבזבז יותר מידי זמן על הפן הטכני של התוכנה. בכל מקרה, בדרך כלל ניתן לקבל סיוע טכני במידת הצורך ואף ייעוץ מקצועי אם אתם לא בטוחים כיצד לנהוג.

בכל מקרה, מדובר בחלופה זולה ונוחה המחליפה את מנהל החשבונות ובכך חוסכת לעסק לא מעט כסף. ניתן להתחבר לתוכנה מכל מחשב ולהדפיס ממנה את כל הדוחות והדפסים שיכולים לשמש אתכם למטרות השונות.

פעמים רבות מדובר בתוכנות אינטואיטיביות שנורא פשוט לעבוד איתן, גם אם אין לכם שום ידע בסיסי בהנהלת חשבונות או בעבודה מורכבת על המחשב. ישנן חברות המציעות ייעוץ מקצועי באמצעות הטלפון, המייל, הצ'אט באתר שלהן ואף פגישות אישיות ב – 4 עיניים. חשוב כמובן לוודא כי הייעוץ ניתן על ידי יועץ מס מוסמך או רואה חשבון, הבקיא בתחום ומכיר את העסק.

לסיכום, לא חשוב איזה עסק אתם מנהלים, בכל מקרה תזדקקו להנהלת חשבונות מקצועית ואיכותית. לא כדאי לזלזל בתחום זה, היות והתנהלות לקויה מול רשויות המס עלולה לעלות לכם ביוקר בהמשך הדרך. אופציה אחת היא לשכור את שירותיו של איש מקצוע שיטפל לכם בחשבונות ויתנהל עבורכם מול רשויות המס.

במקרה כזה חשוב לבחור במנהל חשבונות מנוסה ואחראי שתוכלו לסמוך עליו בעיניים עצומות. אופציה שניה היא לנהל לבד את חשבונות העסק באמצעות תוכנת מחשב ייעודית או שירות ניהול חשבונות הנעשה דרך האינטרנט. אין ספק כי ניהול חשבונות עצמאי יוצא משתלם יותר מבחינה כלכלית, אך חשוב להיוועץ באיש מקצוע במקרה הצורך.

אודות מנהל

בדוק גם

משקיע פיננסי או אסטרטגי

משקיע פיננסי או אסטרטגי – מה מתאים לכם?

עסקים מכל הסוגים ובפרט סטארט-אפים זקוקים במקרים רבים לסיוע כדי לצמוח. בפרט נחוץ להם כסף ...