דף הבית / בריאות / השירותים שמספק רופא אונליין
השירותים שמספק רופא אונליין

השירותים שמספק רופא אונליין

רופא אונליין – כלומר שיחה עם רופא בלי להגיע למרפאה ובלי להמתין עד שאיש מקצוע יהיה זמין לביקור בית – הוא שירות רלוונטי ויקר ערך עבור אנשים רבים. היתרונות שלו ברורים: אין צורך לבזבז זמן יקר על הגעה אל מרפאה, אין צורך להסתכן בהיחשפות לאנשים חולים שעלולים כמובן גם להיות מדבקים, ובעיקר ניתן לקבל בנוחות את כל הפתרונות שמספק רופא מנוסה.

אוזן קשבת

השירות הבסיסי שמספקים רופאים, בין אם אונליין ובין אם כשהם יושבים מול פציינט, הוא אוזן קשבת. חשוב להבין שבמקרים רבים אין צורך בהתערבות רפואית מידית, אולם כמובן שהאדם שחש ברע לא יכול לקחת את האחריות הזו בלי להתייעץ עם איש מקצוע. שיחה עם רופא ותיק, מיומן ובעל אישיות מתאימה תרגיע את החששות – ומאחר שלחץ לכשעצמו עלול להחמיר את המצב, עצם השיחה כבר משפרת את ההרגשה של האדם.

ייעוץ מקצועי

רופא אונליין מתשאל את הפציינט ביסודיות ומקבל ממנו תיאור מפורט של הבעיה ממנה הוא סובל: כאבים חריגים, בעיות במערכת העיכול, שיעול שמעורר סימני שאלה, חשש לדלקת כזו או אחרת, פריחה יוצאת דופן, תגובה אלרגית וכו'. לחלק בלתי מבוטל מהמטופלים יש בבית גם מכשור רפואי בסיסי דוגמת מד לחץ דם או מכשיר למדידת סוכר, וכמובן שניתן להיעזר בו גם כדי להבין טוב יותר את מצבו של האדם.

על בסיס המידע שנאסף מספק הרופא ייעוץ מקצועי ואחראי לגבי הטיפול המתאים, כולל טיפול תרופתי במידת הצורך.

הפניה למיון ושליחת אמבולנס

במצבים חמורים עשוי הרופא שנמצא מצידו השני של הקו להזמין באופן מידי אמבולנס ו/או להפנות את הפציינט למיון, שם ניתן יהיה לערוך בירור מעמיק ומקיף יותר (כולל במידת הצורך בדיקות כמו CT או MRI, וכו'). בזכות הייעוץ אונליין לא מתבזבז זמן יקר על הגעה למוקד רפואה דחופה והמתנה בתור, ובהתאם גם ההגעה למיון תתבצע בהקדם.

שליחת רופא אל הפציינט

אפשרות נוספת שעומדת לרשותו של רופא אונליין היא לשלוח רופא אל ביתו של הפציינט. הגעת רופא מומלץ עד הבית מאפשרת לבצע בדיקות מעמיקות יותר וכן טיפולים שאי אפשר לערוך בלי נוכחות פיזית. גם שירות זה יינתן במהירות רבה לאחר האבחון הראשוני בטלפון.

 

אודות מנהל

בדוק גם

ירידת שמיעה

מרגישים ירידת שמיעה? כל מה שאתם צריכים לדעת על ירידת שמיעה ומכשירי שמיעה.

מה הם הגורמים לירידת שמיעה?   הסיבה הכי שכיחה היא גיל. השמיעה שלנו מתחילה להידרדר ...