דף הבית / נדל"ן / השקעה בנכס ישן או בנכס חדש? כל היתרונות והחסרונות

השקעה בנכס ישן או בנכס חדש? כל היתרונות והחסרונות

כשמדובר בנדל"ן, לא מספיק רק להשקיע – צריך לדעת במה, היכן ומתי

שוק הנדל”ן הישראלי, שהולך ומתייקר משנה לשנה, מהווה כר פורה עבור השקעות המניבות תשואה. יותר ויותר משקיעים נכנסים לתחום הנדל”ן כאמצעי לייצור הכנסה נוספת, כאשר התשואה הממוצעת בישראל מדירות בשכירות חודשית היא כ-4%-5% בשנה. אולם כדי למצות את הפוטנציאל הגבוה של שוק הנדל”ן בישראל ובחו”ל, חשוב לדעת היכן להשקיע, ובמה. אז האם להשקיע בנכס ישן, או בנכס חדש?

השקעות נדל"ן – מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל

על-פני השטח נדמה כי השקעה בנכס ישן מביאה עמה הרבה כאב ראש: החל מצורך בשיפוץ, דרך קושי בשיווק הדירה לעומת דירות חדשות ועד עלויות התחזוקה השוטפת. אולם, משקיעים רבים מספרים כי את התשואה הגבוהה ביותר הם קיבלו דווקא מנכסים ישנים ומבוססים.

למעשה, כאשר משקיעים בנכס ישן, הסיכון עשוי להיות נמוך יותר – אין התעסקות עם קבלנים או עם לוחות זמנים, ומה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל. נכס קיים ומבוסס הוא כזה שקל לבדוק ולבחון ביתר קלות, לא צריך לסמוך על הקבלן או על היזם, אפשר לראות בעיניים את איכות הנכס ואת הבעיות הקיימות בו. בנוסף, קל יותר להעריך את שווי הנכס אם הוא כבר קיים, הושכר בעבר ונמצא באזור מיושב, על-ידי השוואה לנכסים אחרים בסביבה.

כמובן, רכישת נכס ישן מלווה בסיכונים מסוימים שלעיתים נחבאים מהעין, וחשוב לחפשם בעת בחינת ההשקעה. רצוי להשתמש במומחים חיצוניים כדי לבדוק את הדירה באופן יסודי ולאתר בעיות בבנייה או בתחזוקה, לפני שאפילו מתחילים לדבר על חוזה, כדי להימנע מהפתעות בהמשך הדרך.

דינמי וקל לשיווק

לא מעט משקיעים מעדיפים דווקא להשקיע בנכס חדש, ומאמינים שיתרונותיו עולים על חסרונותיו. רכישת נכס חדש לעיתים עשויה להיות עסקה משתלמת יותר בהיבט של הטבות מס והשקעה באזור שנמצא בצמיחה ומחירי הדיור בו עדיין נמוכים יחסית. כאשר מדובר בהשקעות נדל”ן בחו”ל למשל, במדינות רבות ישנן הטבות מס משמעותיות על רכישת נכס חדש, שמורידות את עלות הרכישה באלפי דולרים.

לצד החיסכון הכלכלי האפשרי, נכסים חדשים דורשים בדרך כלל פחות תחזוקה שוטפת או שינויים נרחבים. נכסים חדשים יחזיקו שנים רבות יותר ללא שיפוצים משמעותיים או שינויים, ולעיתים קרובות כוללים טרנדים בתחום הבנייה כמו בריכות שחיה, אי במטבח, רצפות פרקט ודק, שמסייעים בשיווק הנכס עצמו. בסופו של דבר, נכס חדש הוא דינמי יותר וקל יותר לשיווק עבור לקוחות.

כאשר קונים נכס חדש, איכות ההשקעה מסתכמת ביסודיות שבה אתם בוחנים אותה. אם אתם קונים נכס חדש לחלוטין וסומכים על הקבלן, זה עשוי לעבוד – אך מומלץ לשכור מומחים חיצוניים שיבחנו את הנכס ושיבדקו את העמידה בתכניות ובסטנדרט. יחד עם זאת, חשוב לזכור שלעיתים נכס שנמצא באזור חדש שהקונים והשוכרים עוד לא גילו עשוי לעלות לאט יותר בערכו, וכך לייצר תשואה בזמן ארוך יותר.

 

אודות מנהל

בדוק גם

השכרת פיגומים

השכרת פיגומים מחיר – נקודות שיש לשים לב אליהן

אם יש לך צורך בהשכרת פיגומים בוודאי מעניין אותך לדעת מה המחיר של ההשכרה. רגע ...