דף הבית / תיירות / חורף? טיול לצפון הרחוק!
חורף טיול לצפון הרחוק

חורף? טיול לצפון הרחוק!

החורף בישראל לא דומה למה שקורה בחלק הצפוני של אירופה והעולם, אז זה בדיוק הזמן לעלות על טיסה ולצאת לטיול מושלג. הנה כמה יעדים שמהם כדאי להתחיל

מדינות שרגילות לאקלים קר פעילות לכל אורך השנה. בניגוד למקומות כמו ישראל שמושבתים לגמרי בחורף אפילו אחרי כמה ימים בודדים של גשם, בחלק הצפוני של העולם בכלל ואירופה בפרט לא מתרגשים מקצת שלג ורוחות. בנוסף, החורף כאן אצלנו נחשב רגוע מאוד ומי שרוצה לחוות אותו באמת חייב לנצל את ההזדמנות ולעלות על טיסה.

טיול לצפון הרחוק יכול להיערך לבד, עם בני זוג, עם המשפחה או עם הילדים. יש הרבה הזדמנויות לטיול כזה בלי לפספס ימים בבית ספר, כמו למשל חופשת חנוכה או כל סוף שבוע ספונטני אחר בין דצמבר לבין פסח. אז לאן שווה להגיע?

איסלנד: אי של שלווה וטבע

איסלנד היא מדינת אי שנמצאת בצפון האוקיינוס האטלנטי. עם שטח של כ-103 אלף קמ”ר ואוכלוסייה של פחות מ-350 אלף תושבים, אין פלא שמדובר באי של שלווה ושקט. עם זאת, היתרונות האמיתיים של איסלנד מסתתרים בטבע.

איסלנד לא משאירה אף אחד אדיש ויש בה שילוב נדיר בין קרחונים עצומים, הרי געש פעילים, אוקיינוס מלא חיים וכמובן את הזוהר הצפוני. מי שרוצה להספיק את הכל צריך להגיע למדינה במסגרת טיול מאורגן לאיסלנד ולהישאר כל הזמן ערוך ומוכן לצפייה בתופעת טבע נדירה אחרת.

נורבגיה: השכנה הנורדית של אירופה

עוד מדינה מרשימה שנמצאת בצפון אירופה ובסקנדינביה היא נורבגיה. מלבד נופי טבע מרשימים, נורבגיה נחשבת ליעד קלאסי עבור משפחות עם ילדים. קל מאוד להתמצא בה, היא נוחה לטיול לכל אורך השנה ואפשר לבחור האם לצאת לשטח ולפארקים או להישאר במרכזי הערים הגדולות.

לנורבגיה מגיעים בטיסה, דרך דנמרק במעבורת או ברכב משבדיה. האטרקציות המרכזיות של נורבגיה הן הפיורדים ויש כאלה שמוצאים בעיר הבירה אוסלו מוזיאונים, בארים ופאבים כמו שרק השכנה הנורדית של אירופה יודעת להציע.

איי פארו: אלו הקטנים גדולים יהיו

איי פארו הם מחוז אוטונומי של דנמרק ויש בהם את כל מה שאפשר לבקש מיעד חורפי רחוק ושקט. טיול של כמה ימים עד שבוע אמור להספיק בשביל למצות את רשימת האטרקציות, הפעילות ואתרי הטבע של איי פארו, מה גם שאפשר להשתמש בהם כנקודה המרכזית במסגרת טיולי כוכב בסקנדינביה.

עיר הבירה של איי פארו נקראת טורשהאון והיא ממוקמת על האי סטרימוי. רק 50 אלף תושבים מתגוררים בכל 18 האיים של איי פארו, מספר נמוך יותר אפילו מזה של תושבי אילת, והשפה המקומית היא פארואזית. עם זאת, רוב המקומיים דוברי אנגלית וזה ניכר בעיקר בערי התיירות ובשמורות הטבע המרוחקות שנדמה שיד אדם מעולם לא נגעה בהן.

 

אודות מנהל

בדוק גם

טיול לטנזניה

טיול לטנזניה – איך מתחילים?

הרפובליקה המאוחדת של טנזניה (שמה המלא, הצלחנו להפתיע אתכם הא?), שוכנת במזרח אפריקה. מצפונה גובלת ...