דף הבית / תיירות / טיסות לברלין
ברלין

טיסות לברלין

ברלין היא בירתה הבלתי מעורערת של המדינה הגרמנית. היא הפכה בעת האחרונה לאחד היעדים הפופולאריים ביותר אם לא ה-, בקרב מטיילים ישראלים. ישנם מטיילים שנסעו אליה כמטיילים ובחרו להישאר שם. אכן, מדובר במקום שהוא כנראה ממכר מסיבות שונות, בחלקן  אולי ניגע כאן אך ברובן לא נספיק אפילו, כיוון שקצרה היריעה מלתאר ולעסוק בכולן.

מדוע כולם מחפשים טיסות לברלין?

טיסות לברלין יוצאת מנמל התעופה בן גוריון מדי יום, ומנעד המחירים של טיסות אלו רחב למדי, ונע בין עשרות בודדות של דולרים (עבור טיסות הרגע האחרון בשעות בלתי שגרתיות, עם עצירות "קונקשן" באמצע ועוד כהנא וכהנא אתגרים) למאות רבים של דולרים (עבור הטיסות הסדירות היוקרתיות ביותר, במושבי המחלקה הראשונה של המטוס).

הגירה של ישראלים לברלין – הכצעקתה?

אלפים רבים של ישראלים היגרו רק בעשור האחרון לברלין. מדוע? רבים גורסים כי הסיבה הכלכלית היא הסיבה השלטת. אלו בני המזל שזכו להיוולד להורים או סבים יוצאים גרמניה, הוקל עליהם להוציא דרכונים גרמניים ולצאת אל המדינה הזו ללא צורך לחדש את אשרת השהות שלהם כתיירים, כשאר הישראלים החפצים להתגורר בברלין, או בגרמניה לטווח הארוך.

כל שני וחמישי מתפרסמות כתבות אודות הפרשי המחירים בין מוצרים בישראל לבין מוצרים זהים בברלין. הפרשים אלו מעלים את השאלה – מדוע להישאר לחיות בארץ, אם אפשר לחיות באותה רמת חיים אולם ברמת מחירים נמוכה יותר? אכן, לעיתים קשה למצוא סיבות מדוע לא לעשות זאת.

נראה שבניגוד לדורות שלפנינו, סלחנו לגרמנים על העבר המחפיר וכעת אנו מעוניינים להתחכך עמם ואף לגור עמם, ממש כתף אל כתף, תוך שאנו נהנים ממזג אוויר קריר, מסביבה נקייה ומנומסת ומעלות מחיה הפחותה מזו של ישראל בכמה וכמה אחוזים טובים.

אודות מנהל

בדוק גם

טיול מאורגן לרוסיה – הדרך הנכון לטייל

טיול מאורגן לרוסיה – הדרך הנכון לטייל

עליכם להבין שאם אתם באמת רוצים ליהנות במהלך הטיול שלכם ברוסיה, אז טיול מאורגן ברוסיה ...