דף הבית / תיירות / טיסות לפראג – ברצלונה של מזרח אירופה
טיסות לפראג

טיסות לפראג – ברצלונה של מזרח אירופה

מאז ומתמיד הייתה לישראלים חיבה מסוימת לפראג, אולי זה נובע מהקהילה היהודית שחיה שם, העובדה שיהודי העיר זכו מאז ומתמיד ליחס טוב יותר מאשר בערים אחרות באירופה, אולי זה אותו שיר ששר אריק איינשטין על העיר אחרי הפלישה הסובייטית אליה בסוף שנות השישים ואולי זה בכלל נובע מהעובדה שפראג מזכירה יותר ערים מערביות כמו ברצלונה או ברלין, מבחינת הסדר והאווירה מאשר ערים מזרח אירופאיות קלאסיות.

אחרי נפילת הגוש הקומוניסטי, החלו ישראלים רבים לטייל בפראג, חלקם אפילו נשארו לגור שם, וכיום אפשר למצוא מגוון עסקים וחברות של ישראלים. לא מעט צעירים גם טסים לפראג במטרה להתחתן שם. מדי שנה מבקרים בעיר אלפי ישראלים, חלקם עושים זאת באופן עצמאי, אחרים דרך קבוצות מאורגנות.

לשמחתם של ישראלים אשר מעוניינים לנפוש בעיר, הרי שכמעט מדי יום ישנן טיסות לפראג מתל אביב. מדובר בטיסות של חברות ישראליות וכן חברות צ'כוסלובקיות. אלו טיסות ישירות, חלקן טיסות סדירות וחלקן צ'רטר. במהלך השנים גם נפתחה אפשרות לרכוש דילים שכוללים טיסות, בתי מלון וכן אפשרות להשכיר רכב בעזרתו אפשר לטייל במדינה אך גם להגיע ליעדים רחוקים יותר, למשל, ניתן לשכור רכב ולעבור את הגבול לגרמניה. מפראג גם יוצאים אוטובוסים שמגיעים למדינות אחרות שגובלות עם צ'כיה.

מתי רצוי לטוס לפראג ומה אפשר לעשות בה

כאמור ניתן למצוא טיסות לפראג כל יום כמעט, אך התקופה הטובה ביותר לטייל בה מתחילה בסביבות אפריל-מאי ונגמרת באוקטובר-נובמבר. מי שמגיע לאחר מכן נאלץ להתמודד עם החורף המקומי, שהוא חורף אירופאי קלאסי. צריך לומר שגם בתקופת הקיץ, צ'כיה היא לא מדינה חמה כמו ישראל, אך בהחלט נעים להסתובב בפראג בתקופה זו.

העיר פראג מכילה מגוון רחב של מקומות שמומלץ לבקר בהם, החל מהרובע היהודי שנמצא בעיר העתיקה, גשר קרל הגדול שמחבר בין חלקי העיר, גדות נהר ולטאבה אשר חוצה את העיר וכן גבעת פט'יזן ממנה אפשר לראות את כל העיר וליהנות ממסלולי הליכה מאוד יפים. על הגבעה נמצאת גם מצודת פראג וכן מוזיאון הצעצועים הישן. כמו כן, מומלץ לבקר בעיר בארמון המלוכה, כיכר ואצלב (העיר מלאה בכיכרות מאוד יפים ומרשימים) וכן בניין האופרה.

כל מי שמעוניין יכול למצוא בעיר מגוון מסעדות ובתי קפה הן כאלה שמוגשים בהם מאכלים מקומיים (כולל הגולש המפורסם) והן כאלה שאפשר למצוא בהם מאכלים מכל העולם. פראג ללא ספק היא עיר מערבית לכל דבר, וניתן למצוא בה מכל טוב.

לסיכום, אם אתם מחפשים טיסות לפראג תוכלו למצוא מגוון רחב של אפשרויות במחירים נוחים, פראג היא ללא ספק יעד פופולרי ואהוב, מהר מאוד אחרי שתגיעו אל העיר, תגלו גם אתם שהתאהבתם בעיר ותרצו לחזור אליה שוב ושוב.

 

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

טיול מאורגן לרוסיה – הדרך הנכון לטייל

טיול מאורגן לרוסיה – הדרך הנכון לטייל

עליכם להבין שאם אתם באמת רוצים ליהנות במהלך הטיול שלכם ברוסיה, אז טיול מאורגן ברוסיה ...