דף הבית / בריאות / טיפול בחרדה חברתית בחיפה – האם הוא באמת יכול לעזור?
טיפול-בחרדה-חברתית

טיפול בחרדה חברתית בחיפה – האם הוא באמת יכול לעזור?

בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר אנשים אשר סובלים מחרדות חברתיות. ההתפתחות של החרדות הללו יכולה להיות בשל מצב מביך במיוחד שקרה לאדם במקום ציבורי, התעמרות על ידי בריונים בבית הספר או כל מאורע קשה אשר מתקשר לחיי החברה של האדם.

בנוסף, אנשים, ובעיקר ילדים, בעלי ביטחון עצמי נמוך נוטים לסבול בצורה הרבה יותר ברורה מהתפתחות של חרדות חברתיות ועבורם טיפול בחרדה חברתית בחיפה יכול להיות מהותי ומשמעותי מאוד עבור העתיד.

 

חשיבות של הטיפול המוקדם

טיפול בחרדה חברתית בחיפה חשוב לבצע כמה שיותר מוקדם. כבר ברגע בו מבחינים כי מתחילות להתפתח אצל האדם חרדות חברתיות כדאי לפנות אל פסיכולוג מומחה לטיפול בהפרעות הללו בכדי שידע לאבחן את החומרה שלהן וכמובן, למצוא את הגורם לאותן הפרעות ולטפל בו בצורה הטובה ביותר.

ככל שתתחילו לטפל בחרדות החברתיות מוקדם יותר, כך ישנו סיכוי שהטיפול יהפוך להיות הרבה יותר יעיל והרבה יותר מוצלח. ככל שמחכים ולא מבצעים את הטיפול בזמן החרדות יכולות להתפתח יותר ויותר ולהפוך להרבה יותר מורכבות ולבעיה חמורה אשר תשפיע באופן ישיר על חיי היום יום של האדם הסובל ממנה.

 

מה חשוב לבדוק לפני שפונים לטיפול?

לפני שפונים אל טיפול בחרדה חברתית בחיפה חשוב לבדוק היטב את המטפל אליו פונים. הפרטים הבאים יכולים להשפיע על איכות הטיפול שתקבלו ולכן יש לבדוק אותם היטב:

  • בדקו את הניסיון של המטפל בתחום ואם אתם מכירים אנשים אשר עברו חרדות קודמות בקשו מהם המלצות על המטפל בו נעזרו כך שתוכלו להיות בטוחים בכך שאתם בוחרים מטפל עם עבר מוצלח בתחום.
  • בחרו מטפל אשר יש לו התמחות בטיפול בחרדות חברתיות וכן מטפל בעל ידע וניסיון בטיפול בשכבת הגיל המדוברת. למשל, אם המטופל הוא ילד חשוב לפנות אל מטפל בעל ניסיון בטיפול בילדים כך שהוא יוכל להתחבר אל הילד בצורה הטובה ביותר ולסייע לו באופן נכון.
  • בחרו מטפל אשר יכול להתחבר אל המטופל גם באופן אישי, מטפל אשר המטופל ירגיש איתו מספיק בנוח בכדי לחלוק איתו את הרגשות שלו ואת הגורמים לחרדה.

 

אודות מנהל

בדוק גם

ירידת שמיעה

מרגישים ירידת שמיעה? כל מה שאתם צריכים לדעת על ירידת שמיעה ומכשירי שמיעה.

מה הם הגורמים לירידת שמיעה?   הסיבה הכי שכיחה היא גיל. השמיעה שלנו מתחילה להידרדר ...