דף הבית / פיננסי / כשהחיים מפתיעים אותנו
ביטוחים

כשהחיים מפתיעים אותנו

קיימת אמירה ישנה שאומרת שאם יש דבר אחד ודאי בחיים הוא, שהם אינם וודאים. כלומר כל מה שאנחנו חושבים שלא יקרה לנו עלול לקרות לנו, או במילים אחרות, לנו יש תוכניות אבל לחיים יש תוכניות משלהם, ובדרך כלל החיים מנצחים. זו הסיבה שתמיד צריכים להיות מוכנים להפתעות.

ישנן דוגמאות לשני הצדדים, גם לצד החיובי וגם לצד השלילי, כיצד החיים יכולים להפתיע אותנו. אנחנו תמיד מקווים שההפתעה תהיה לטובה, אך לצערנו הרב לא פעם אנחנו מוצאים את עצמנו מתמודדים עם הפתעות שליליות, עצובות ולא נעימות. בשביל להיות מוכנים לכך, עלינו להתכונן לכך בצורה שונות, למשל באמצעות תוכניות חסכון, כסף נזיל, ביטוח (ביטוח סיעודי, ביטוח חיים, ביטוח תאונות וכדומה) כל אחד מהדברים הנ”ל יכולים לעזור לנו מבחינה כלכלית ומעבר לכך.

הנה מספר דוגמאות להן אנחנו אמורים להיות מוכנים בצורה כזו או אחרת:

לידה – ישנם זוגות שעובדים על זה ואכן מחכים שזה יקרה, אז גם אם שום דבר לא באמת מכין אותם (בוודאי כשמדובר בילד ראשון) לסיטואציה כזו, עדיין הם מחכים ומכינים את זה עצמם לזה. אך יש הורים שלא מתכוננים ופתאום מגלים שהם בהריון. אז, הם צריכים להכין את עצמם מבחינה כלכלית, נפשית, וכמובן להכין את הילדים שלהם לכך – מדובר בסיטואציה לא פשוטה, גם אם מאוד משמחת.

פיטורים – אף אחד לא מצפה לזה, למרות שיש לא מעט עובדים שיכולים להעריך אם זה יקרה או לא. לכאורה, במצב כזה העובד נמצא במצב יחסית סביר, בהנחה ומדובר בעובד שכיר המקבל את כל התנאים כחוק- פיצויים, דמי אבטלה ועוד, אך עדיין מדובר במצב לא פשוט, בוודאי אם מדובר באדם מבוגר. לכן, כדאי להכין את עצמך למצבים כאלה על ידי פתיחת תוכניות חסכון שיאפשרו לכלכל את המשפחה בתקופה קשה בה מישהו מבני המשפחה מחוסר עבודה.

תאונה – אף אחד לא מצפה לזה ובוודאי שלא רוצה בכך. במקרה ומדובר בתאונה קלה ייתכן והיא לא תשפיע וגם אם כן, יש ביטוח שיכסה את העלויות. אן מדובר בתאונה קשה, יש צורך להפעיל ביטוח סיעודי באמצעותו נזכה לטיפול ארוך טווח ואיכותי שיאפשר לנו להתנהל ואף לחזור אל שגרת חיינו עם הזמן. לשם כך מומלץ לעשות ביטוח סיעודי כשאנחנו בריאים, אפילו אם אנחנו חושבים שאין לנו צורך בו. זה הרעיון של אי וודאות בחיים, לעולם לא נדע מתי הדברים ישפיעו עלינו.

פשיטת רגל – בדומה ללידה, גם כאן מדובר על מצב שלא מגיע בבת אחת אלא בתהליך מסוים, אך הרבה פעמים הוא קורה מהר ולא פעם אנשים מתקשים להאמין שהם נמצאים בתוכו ולכן הם לא מכינים את עצמם אליו. כיצד מתכוננים לפשיטת רגל? מנסים לשמור תמיד על כסף בצד ומנסים להגיע להסדרים מוקדמים בשביל שלא להגיע לנקודה זו. לא תמיד זה מצליח אבל נכון להיות מוכנים לכך.

 

אודות מנהל

בדוק גם

הנהלת חשבונות UCAN2

הנהלת חשבונות – טיפים ועצות למתחילים

לא חשוב מה הוא טיבו של העסק שלכם, בכל מקרה אתם תזדקקו להנהלת חשבונות כדי ...