דף הבית / חוק ומשפט / מהו הסכם ממון ומה הוא כולל?
הסכם ממון

מהו הסכם ממון ומה הוא כולל?

זוגות בעלי ממון אשר חותמים על הסכם זה יכולים להגן על עצמם בצורה טובה יותר, ולהבטיח כי במקרה של גירושין הם עדיין יישארו עם הממון השייך להם עוד מלפני תקופת הנישואין ולא יצטרכו להיפרד מסכומי כסף גדולים, נכסים או אפילו מניות וניירות ערך שונים. כיום, לאור העלייה המשמעותית באחוזי הגירושין, זוגות רבים חותמים על הסכם זה עוד לפני החתונה וכך חוסכים מעצמם כאב לב וויכוחים או מריבות מיותרות בעת סיום הנישואין.

למי כדאי לערוך הסכם ממון?

הסכם ממון מומלץ לבצע באחד מבין שני המקרים הבאים:

  • זוגות אשר אחד מהם הינו בעל ממון ורכוש רב יותר מהשני באופן משמעותי. בעזרת ההסכם הוא יכול להבטיח לעצמו כי גם במקרה של סיום הנישואין הוא יוכל לשמור על הרכוש שצבר לפני הנישואין ולא יכנס להפסדים כלכליים וחלוקת רכוש שעלולה למוטט אותו כלכלית.
  • זוגות אשר לשניהם יש רכוש רב מאוד מלפני תקופת הנישואין. עריכת הסכם מסודר תאפשר להם להיות בטוחים כי כל אחד ייצא מהנישואין בדיוק כפי שנכנס אליהן ולא ידרשו חלוקות נוספות שיפגעו ברכוש האישי של כל אחד מהם.

הסכם ממון לא תקף במקרה של מוות

זוגות אשר מעוניינים לערוך הסכם ממון חשוב שידעו כי התוקף שלו פג בעת פטירה ולכן זוגות אשר רוצים לתת חלק מהרכוש, או את כולו, לילדים מנישואין ראשונים, או להשקיע אותו במקומות אחרים, צריכים לערוך מראש גם צוואה אשר קובעת את החלוקה הזו במקרה של פטירה חלילה.

במקרה ולא תהיה צוואה הסכם הממון עשוי להיות מבוטל ובן הזוג יכול לקבל את כל הרכוש של הנפטר, אפילו במקרה בו הם כבר היו בתהליכי גירושין, פרידה או בכלל, במקרה בו בן הזוג הנפטר רצה לבצע דברים אחרים עם הרכוש שלו. לכן חשוב לערוך צוואה יחד עם הסכם

אודות מנהל

בדוק גם

מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין צבאי

מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין צבאי

כאשר אתם נקלעים לבעיה משפטית בצבא אתם יכולים לבחור עורך דין צבאי פרטי או עורך ...