דף הבית / לימודים / מורה פרטי למתמטיקה
מורה פרטי למתמטיקה

מורה פרטי למתמטיקה

מדוע חשוב לקחת מורה פרטי וכיצד עושים את זה נכון

מעטים המקצועות שמלמדים את ילדינו בבית הספר, שקיים בתוכם קשר חזק כל כך בחומר הנלמד גם אם מדובר בפער של כיתה או שניים, כמו מתמטיקה. ילד שלומד חשבון או מתמטיקה ביסודי, יכול להיות בטוח שגם בחטיבה וגם בתיכון הוא יצטרך להשתמש בכלים אותם הוא למד שנים קודם לכן. מכאן החשיבות הגדולה של לימוד עקבי וטוב במקצוע זה לאורך שנים.

לא במקרה ילדים רבים נאלצים להשתמש בשירותיו של מורה פרטי למתמטיקה במהלך לימודיהם ביסודי, חטיבה ובתיכון (ובמקרים מסוימים אף כשהם לומדים באקדמיה). מתמטיקה נחשב לאחד המקצועות הקשים ביותר שיש, ואם לא מצליחים להבין אותו בשלב מוקדם עלולים לאבד את הקשר אליו בשלבים מאוחרים יותר. בשביל לסבר את האוזן, מתמטיקה הוא בין המקצועות היחידים, שמוכרת בו תופעה של חרדה מהמקצוע (חרדת מתמטיקה). תופעה במהלכה מתחילים לחוש אי שקט, מתח ודאגה.

מורה פרטי למתמטיקה מעניק לתלמידים כלים מקצועיים שונים, בעזרתם הם יכולים להתמודד עם בעיות ושאלות בצורה נכונה, לגשת אליהם בצורה בטוחה וללא חשש, חשוב לא פחות, הוא מעניק להם את השקט הנפשי הנדרש מהם בשביל להיכנס לפאניקה או לחרדה. כמו כן, במהלך לימודיהם הוא מחזיר אותם למסלול החומר ואם נדרש אם מתקדם יותר מהכיתה.

לפני שנסביר כיצד שוכרים את שירותיו של מורה פרטי למתמטיקה, נציין נקודה חשובה, הרבה פעמים אנחנו נידרש להשתמש בשירותיו לאורך שנים רבות, שכן גם אם הילד מצליח ביסודי או בחטיבה לחזור ולקבל ציונים טובים, הרמה עולה כל שנה, וייתכן שבכיתות גבוהות יותר, הוא יידרש לקבל שוב עזרה מהמורה.

כיצד שוכרים את שירותיו של מורה פרטי למתמטיקה

בחלק זה נציג מספר טיפים שיכולים לעזור לכם, כיצד לבחור מורה פרטי למתמטיקה (זכר או נקבה), בצורה נכונה.

ראשית, יש לוודא שהמורה מכיר את החומר הנלמד. ישנם מורים שמתמחים בלימוד חומר מכיתות מסוימות ויש כאלה שמכירים את כל החומר אשר נלמד ביסודי, חטיבה ותיכון. רצוי לברר האם המורה מכיר את החומר שהילד אמור ללמוד.

שנית, רצוי לבדוק באיזה גיל המורה ומה הניסיון התעסוקתי שלו. ישנם הרבה מאוד סטודנטים שהם מורים פרטיים. מצד אחד זה טוב, מאחר וזה אומר שהם מכירים את השיטות החדשות ללימוד, מצד שני, לא בטוח איזה ניסיון תעסוקתי יש להם. לכן רצוי לברר את שני הפרטים, גיל וניסיון תעסוקתי.

שלוש, הקפידו לשוחח עם המורה לפני שהילד מגיע אליו, תבקשו לדעת היכן הוא מקבל, כמה זמן נמשך השיעור, תבקשו ממנו לשמור איתכם על קשר. כך תוכלו לדעת האם הילד מתקדם או לא והאם הוא מתמודד עם בעיות מסוימות שעליכם לדעת עליהן.

ארבע, אתם יכולים למצוא מורה פרטי למתמטיקה דרך אתרי אינטרנט, המלצות ממורים בבית הספר, הורים לחברים של הילד מהכיתה. יש לכם מספיק כלים, עליכם להחליט מה השיטה המתאימה לכם, לחפש, להשוות ולמצוא.

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

תואר ראשון בפסיכולוגיה

תואר ראשון בפסיכולוגיה – הדרך מכיסא הלימודים אל ספת המטפל

אחד המקצועות שעברו את השינוי התדמיתי הנרחב ביותר בשלושים-ארבעים השנה האחרונות, שלא נדבר על כך ...