דף הבית / רכב / מכירת רכב – מתי ואיך עושים את זה

מכירת רכב – מתי ואיך עושים את זה

הנתונים בשנים האחרונות מלמדים שישראלים מחליפים היום רכב כל שנתיים-שלוש. זה בניגוד לעבר, אז היינו מחזיקים כלי רכב יותר זמן. הסיבה לתחלופה המהירה, נובעת ממספר סיבות כפי שנוכל לראות בהמשך, ואחד התוצרים של התחלופה הגבוהה היא, שאנחנו גם מגיעים לסיטואציה של מכירת רכב הרבה יותר מהר מבעבר.

הסיבות שאנחנו מחליפים רכב הרבה יותר מאשר בעבר הן, ראשית, התנאים הנוחים לרכישת כלי רכב חדשים, למשל דרך עסקאות ליסינג ומימון בתנאים אטרקטיביים, שנית, מאחר והתשתיות בארץ אינן טובות והתחבורה הציבורית איננה אופציה אמיתית לשימוש מבחינתנו, אז אנחנו מעדיפים להחזיק את הרכב כמה שפחות זמן, על מנת שלא לאבד את הערך שלו, בשביל שנוכל לקנות רכב חדש וליהנות ממנו. כידוע, כל יום בו הרכב נמצא על הכביש, הערך שלו יורד.

כאמור, התחלופה השכיחה של כלי רכב, מביאה לכך שאנחנו מוצאים את עצמנו יותר ויותר בסיטואציה של מכירת רכב. אך בניגוד לעבר, אז היתה לנו אופציה אחת והיא למכור את הרכב לגורמים פרטיים שמעוניינים לרכוש אותו על פי מחיר של מחירון, היום אנחנו יכולים למכור את הרכב שלנו לחברות ליסינג או חברות אחרות, שיציעו לנו עבורו רכב חלופי, בין אם רכב יד ראשונה או יד שנייה.

מכירת רכב זו אומנות, כל מי שאי פעם מכר רכב, חדש או ישן יודע את זה. אפשר לומר שאין דבר דומה למכירת רכב. מערכונים רבים נכתבו על הרגע הזה בו אנחנו מציעים לקונה פוטנציאלי רכב למכירה. אנחנו מנסים כמה שיותר לייפות את המצב של הרכב "רכב מרופא" כפי שהיה נהוג לומר בעבר, והלקוח עובר על פני הרכב, וכל שריטה קטנה שהוא מגלה, מבחינתו זה עוד הורדה משמעותית במחיר.

כיצד מוכרים ורוכשים רכב בצורה נכונה

נתחיל בזה, שמכירת רכב צריכה להתבצע אחרי שנתיים-שלוש, אחרת אנחנו מתחילים להפסיד עליו באופן משמעותי. עלינו לחשוב על כך, שאנחנו לא נוכל להחזיר את הסכום ששילמנו עליו שכן זה לא ערכו האמיתי נכון ליום המכירה, אך מצד שני אנחנו בוודאי נרצה להרוויח עליו סכום כסף משמעותי שיאפשר לנו לממן בעזרתו חלק גדול מרכישת רכב חדש.

מכירת רכב יכולה להתבצע כאמור, דרך חברות שונות שמוכנות לרכוש רכבים משומשים לצורך מכירה, השכרה או כל שימוש אחר, אופציה נוספת היא למכור את הרכב לגורמים פרטיים, דרך אתרי אינטרנט או באמצעות מודעה על גב הרכב.

צריך לומר, מרבית האנשים מעדיפים כיום לרכוש רכב דרך חברות מסודרות, כך הם יכולים להיות רגועים שהם מקבלים רכב במצב טוב. לכן משתלם לנו יותר לבחון את האופציה של מכירת רכב לחברות כאלה, וכן לבצע דרכן רכישה של רכב חדש. כך נוכל לבצע את כל התהליך במהרה ובצורה פשוטה.

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

vip car service

למה לא כדאי לוותר על vip car service?

אם מגיעים אליכם ממש בקרוב אורחים חשובים או שפשוט הייתם רוצים ליצור רושם טוב במיוחד ...