דף הבית / פיננסי / מסחר עצמאי
מסחר עצמאי - כדאי לדעת לפני שיוצאים לדרך

מסחר עצמאי

מסחר עצמאי – כדאי לדעת לפני שיוצאים לדרך

שוק ההון, מניות, מט"ח וגם בורסה "עושים" לכם את זה? אם כן, כדאי לכם לשקול להפוך לסוחרים בעצמכם. מסחר עצמאי, כך מסתבר, הפך בשנים האחרונות לפופולארי מאד ויותר ויותר ישראלים (כמו גם אחרים, מהעולם כולו) בוחרים באפשרות כזו. הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים, האפשרות ליהנות מאינטרנט זמין בכל מקום ובכל זמן, פותחים בפנינו אינסוף של אפשרויות, לרבות מסחר עצמאי בבורסה. כיום, ניתן לעשות זאת ישירות דרך הסמארטפון ואין אפילו צורך במחשב. הדבר נעשה באמצעות מערכות מסחר ידידותיות מאד למשתמש, כאלו המספקות מגוון של כלים, העומדים לרשותו של הסוחר.

מאפייניו של המסחר העצמאי בשווקים השונים

הסוחרים, כמו גם המשקיעים, יכולים לבחור היום בדרכים שונות למסחר. הדרך הראשונה היא מסחר באמצעות חברות, המתמחות בכך, חברות שבהן עובדים סוחרים מקצועיים ומיומנים, המשקיעים את כספם של הלקוחות באפיקי ההשקעה השונים כדי להגיע לרווחים גבוהים. הדרך השנייה היא מסחר עצמאי. מסחר עצמאי מתחיל בפתיחת חשבון מסחר ושימוש במערכת מסחר, העוזרת בבחינת אסטרטגיות מסחר שונות ואפיקים רלוונטיים. המסחר באופן הזה נחשב למאתגר מאד. הוא דינאמי, מצריך תשומת לב רבה וגם לא מעט סבלנות. הסוחר שבוחר בדרך הזו יכול לראות את המתרחש בשוק ובהתאם להחליט כיצד או אם הוא מגיב. ככל שיגיב מהר יותר, הסיכוי שירוויח גבוה יותר. את המסחר העצמאי, וזהו יתרונו הבולט, ניתן לבצע בכל מקום שרוצים וגם בכל זמן. כל מה שצריך לשם כך זה אינטרנט, מחשב או סמארטפון. אין צורך במנהל תיקי השקעות או בגוף גדול שיבצע את המסחר במקומכם.

איך זה עובד בשטח

הסוחר העצמאי נעזר, כאמור, במערכות מסחר שונות, המהוות פלטפורמות יעילות למסחר עצמאי. פלטפורמות אלו מעמידות לרשות הסוחר כלים ושלל של יישומים מתקדמים, העוזרים לו, בין היתר, גם לנתח את השוק ולזהות הזדמנויות אטרקטיביות. הוא יכול לבחון באופן שוטף את האפשרויות העומדות לרשותו וגם את מידת הכדאיות של כל אחת מהן: מאיזו מהאפשרויות הוא יוכל ליהנות מתשואה גבוהה. יחד עם זאת, יש לזכור שבתחילת הדרך הדבר עשוי להיות מאתגר מאד. מסחר עצמאי מצריך ידע, ניסיון וגם מיומנות רבה. המתחילים בתחום נדרשים לנקוט בזהירות יתר ולהשקיע, בשלבים הראשונים, "בקטן". לא לקחת סיכונים מיותרים ולבחון לעומק כל עסקה. זו גם הסיבה מדוע מומלץ מאד למתחילים בתחום לפתוח חשבון דמו ולהתנסות "על יבש" בשוק עצמו, ולו כדי להכיר אותו יותר. נטילת סיכונים מיותרים יכולה להביא, בסופו של דבר, להפסדים גבוהים ולעוגמת נפש. זהירות רבה וגם איסוף חומר וסיוע של בעלי מקצוע, יכולים למנוע זאת. ניתן להצטרף למסגרות לימודיות שונות, כמו קורסים קצרים, ולצבור את הידע הנדרש לפני שיוצאים לדרך.

 

אודות מנהל

בדוק גם

משקיע פיננסי או אסטרטגי

משקיע פיננסי או אסטרטגי – מה מתאים לכם?

עסקים מכל הסוגים ובפרט סטארט-אפים זקוקים במקרים רבים לסיוע כדי לצמוח. בפרט נחוץ להם כסף ...

תפריט נגישות