דף הבית / רכב / מעוניינים להתחדש ברכב חדש? מה צריך לבדוק לפני הרכישה
רכישת רכב חדש

מעוניינים להתחדש ברכב חדש? מה צריך לבדוק לפני הרכישה

הישראלים אוהבים לקנות כלי רכב חדשים, בממוצע אחת לשנתיים-שלוש אנחנו מחליפים רכב.

לפני שרוכשים רכב חדש ישנם מספר דברים שיש לבחון. ניתן לחלק את הדברים בחלוקה בסיסית לשלוש קטגוריות עיקריות. בקטגוריה הראשונה, מדובר על החברה והדגם של הרכב, מאחר ויש כלי רכב שבאופן בסיסי הרבה יותר פופולאריים ונמכרים בקלות רבה יותר להבדיל מכלי רכב אחרים. בקטגוריה השנייה, מתייחסים למפרט של הרכב ובקטגוריה השלישית לאמינות ולעמידות שלו לאורך זמן, כלומר כמה פעמים הוא מגיע למוסך.

קטגוריה ראשונה – החברה והמודל

ניתן לחלק את עולם הרכב ל-3 רמות בסיסיות, רכבי יוקרה, כאן מדובר על חברות אהובות ופופולאריות, אך כאלה שרק מעטי מעט יכולים להרשות לעצמם לרכוש רכב מהן, למשל חברות כמו קדילאק, רולס רויס ויגואר. הרמה השנייה היא של החברות הטובות במודלים פופולאריים, שנלחמים על רוב ציבור הקונים. למשל, חברת סוזוקי שהוציאה את הדגם של סוזוקי ויטארה החדשה והיא נלחמת מול חברות אחרות שמספקות כלי רכב לכל המשפחה כגון מאזדה, פורד, טיוטה, דייהטסו ועוד. הרמה השלישית היא של רכבים זולים שפונים לקהל שלא יכול להרשות לעצמו כלי רכב ברמה בסיסית ובוודאי לא כלי רכב יקרים.

החשיבות לחברה ולדגם היא לא רק בשביל שנהנה מהרכב בעת הנסיעה בו אלא גם בשביל שנוכל למכור אותו בעתיד בקלות.

קטגוריה שנייה – מפרט הרכב

כאן אנחנו נכנסים לעובי הקורה של הרכב. מה אנחנו מחפשים בו, איזה רכב אנחנו רוצים ומה אנחנו צריכים שיהיה בו. האם זה יהיה רכב משפחתי או רכב עבודה, רכב עסקים או ג’יפ טיולים. במפרט נבחן את מידת הבטיחות של הרכב, כאן יש להזכיר שרכב סוזוקי ויטארה החדשה זכה ב-5 כוכבי בטיחות בקטגוריה של רכבי פנאי. זאת בזכות 7 כריות אוויר, מערכות בקרת יציבות, מערכת ניטור לחץ אוויר וצמיגים, בקרת זינוק בעלייה. מדובר גם בכלי רכב ירוק לחלוטין, קרי ידידותי ושומר על הסביבה.

כמו כן כשאנחנו מסתכלים על המפרט של הרכב עלינו לבחון איזה סוג מנוע יש לו, כמה כוח סוס, מה צריכת הדלק שלו, כמה מושבים יש בו ואיזה מערכת הילוכים יש לו. אלה הדברים החשובים שיש לבחון לפני רכישת רכב חדש.

חשוב להבהיר, במקרה ורוכשים רכב יד שנייה, יש לקחת אותו למכון בדיקה לוודא את תקינותו, האם עבר תאונה או תיקון שפגע ביכולות המנוע שלו.

קטגוריה שלישית – אמינות ועמידות

ככל שהרכב ייחשב אמין ועמיד יותר, כך הסיכוי שנבקר איתו במוסך הוא קטן יותר. מה שמבטיח פחות בזבוז זמן, פחות עלויות אחרי הרכישה, ופחות פגיעה בערך הרכב.

 

אודות מנהל

בדוק גם

מכירת רכב – מתי ואיך עושים את זה

הנתונים בשנים האחרונות מלמדים שישראלים מחליפים היום רכב כל שנתיים-שלוש. זה בניגוד לעבר, אז היינו ...