דף הבית / בית וגן / מפגש בין חוץ ופנים: טרנדים חמים לעיצוב כניסה לבית

מפגש בין חוץ ופנים: טרנדים חמים לעיצוב כניסה לבית

הטרנדים החמים ביותר השולטים כיום בתחום עיצוב הפנים, דוגלים במפגש בלתי אמצעי בין החוץ לפנים. מטבע הדברים ניתן לראות את ההשפעות של הגישה העיצובית הזאת במיוחד במבואות בבתים פרטיים, המתכתבות עם הגינה הפרטית הסמוכה לבית. המבואה היא חלל הכניסה אליו אנחנו מגיעים לאחר שאנחנו עוברים את דלת הכניסה וממנה אנחנו יוצאים החוצה מהבית לשביל הגישה או לגינה.

מדובר בנקודה אסטרטגית מאוד, שיכולה להשפיע בצורה משמעותית על הרושם שייווצר בקרב הבאים בדלת הכניסה לבית. אי מתן תשומת לב לאחידות הסגנונית בין החוץ לפנים עלול לגרום להיווצרות של דיסוננס עיצובי. במקרה הזה נרגיש ש"משהו לא עובד", גם אם לא נוכל לשים את האצבע בדיוק על הכשל העיצובי.

להכניס את החוץ לתוך הבית ולהוציא את הפנים החוצה

חשוב לציין שהטרנד המשלב בין החוץ לפנים כבר נחשב לסטנדרט במבנים מסוימים. כך לדוגמה העיצוב של מלונות בוטיק ברוב המוחלט של המקרים מתכתב עם הסביבה הקרובה שלהם. הכוונה היא למשל לחומרים מהם בנויים המלונות, לסגנון העיצוב ולצבעים השולטים.

ההיטמעות בסביבה החיצונית והזרימה הסגנונית מאפיינות גם את הצימרים היוקרתיים ביותר, מסעדות יוקרה ברחבי העולם, וכן ניתן לראות את המגמה המבורכת הזאת בלא מעט אולמות וגני אירועים, בהם משקיעים לא מעט מאמצים בביטול ההפרדה בין החוץ לפנים. בשנים האחרונות כפי שציינו, המגמה הזו, המבוססת על אחידות ושקיפות, התפשטה גם לעיצוב הפנים במגזר הפרטי.

מיקום הבית במגרש

אדריכלים רבים בוחרים למקם כיום את המבנים שהם מעצבים לא במרכז המגרש, כי אם בעומקו. באופן הזה ניתן לאפשר יצירה של רחבת כניסה מרשימה מאוד הכוללת בנוסף לגינה גם חניה פרטית, מדרגות רחבות ואלמנטים גדולים נוספים. כמו כן על ידי מיקום הבית בעומק המגרש, ניתן ליצור שביל גישה מיוחד וארוך יחסית. במקרה הזה רחבת הכניסה למעשה מזמינה את דיירי הבית ואת אורחיהם לטיול קצר ונעים בטרם ייכנסו לבית או בטרם יעזבו את המתחם.

דלתות מעוצבות ובטיחותיות

אחת מנקודות התורפה בניסיון לקשר בין החוץ לפנים היא כמובן דלת הכניסה. החדשות הטובות הן שכיום אין סיבה להקריב את העיצוב על מזבח הבטיחות ולהפך – החברות המובילות בשוק הדלתות מודעות היטב לביקוש הרב לדלתות מעוצבות, כך שגם יצרניות כמו לדוגמה רב בריח, מייצרות כיום דלתות שקופות וחצי שקופות, שלא מפריעות לזרימה בין החוץ לפנים.

מן הסתם חשוב מאוד לדאוג לכך שהזרימה הסגנונית לא תופסק לאחר שממשיכים לבית עצמו, כלומר לאחר שעוזבים את המבואה. בנושא זה יש לציין כי ישנן גם דלתות פנים המעוצבות בקפידה, המאפשרות ליצור זרימה סגנונית בינן לבין דלת הכניסה לבית.

פתחים רחבים המכניסים אור וטבע הביתה

בבתים המודרניים נהוג לפתוח פתחים רחבים במבואה, לרבות פתחים אנכיים הממוקמים במפגשים בין הקירות. דרך הפתחים ניתן לראות את הגינה ממספר זוויות ולהרגיש את הצמחייה מגיחה מכל עבר. הפתחים למעשה מאפשרים לנו ליהנות משקיפות מרבית ולפיכך ניתן יהיה למצוא אותם כיום לא רק במבואה אלא גם בחדרים נוספים בבית. כמו כן נעשה היום שימוש באלמנטים שקופים נוספים כמו לדוגמה מעקות שקופים במרפסות, המבטיחים שדבר לא יחסום את הנוף הנשקף מהמרפסת.

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

דק לגינה - עשה זאת בעצמך

דק לגינה – עשה זאת בעצמך

דקים סינטטיים ידועים כדקים נוחים להרכבה עצמית, אם יש לכם ידיים טובות תוכלו לבצע זאת ...