דף הבית / בית וגן / ניקוי בקרח יבש – כיצד חברת קלין קור טכנולוגיות עושה את זה
ניקוי בקרח יבש

ניקוי בקרח יבש – כיצד חברת קלין קור טכנולוגיות עושה את זה

במהלך השנים מכשירים ומכונות שונים סופגים לכלוך אשר פוגע בתפקודם באופן סדיר. אותו לכלוך יכול להשפיע עד כדי השבתת המכשיר או המכונה והשבתת קו הייצור במקרים רבים. לכן נדרש לבצע בהם ניקיון מעמיק ואחזקה מונעת אשר יחזיר אותם לכדי תפקוד שוטף בצורה תקינה.

חברות שונות ניסו להתמודד עם העניין בצורות שונות, לא פעם הניסיונות כללו שימוש בחומרי ניקוי שהכילו מרכיבים כימיים ודליקים, אשר גרמו נזקים אחרים למכונות ולמכשירים, לעיתים מדובר בנזקים שהתגלו אחרי תקופת מה. זו הסיבה שהיה צורך לפתח שיטות חדשניות על מנת להתמודד עם אותו לכלוך. אחת השיטות שפותחו היא ניקוי בקרח יבש (DICC) אשר אחראית על פיתוחה חברת קלין קור טכנולוגיות הישראלית.

שיטה זו, כפי שנוכל לראות בהמשך, מאפשרת ניקוי וטיפול בלוחות חשמל, ציוד טכנולוגי ומגוון מכשירים ומכונות בתחומים שונים. כיום משתמשים בשיטה זו בתעשיות רבות, למשל, תעשיית המזון, תעופה, ספנות, תחבורה ועוד. בין היתר החברה מבצעת ניקוי בקרח יבש במכשירים כגון תאי הקפאה, תנורים, רוטרים, שנאים, מכונות דפוס, לוחות חשמל ועוד מגוון מכונות הן בשימוש משרדים והן בשימוש מפעלים.

באמצעות שיטה זו, הרי שהחברות גם יכולות להמשיך ולהשתמש באותם מכשירים באופן סדיר, דבר שהוא מן הסתם חסכוני מאוד עבורם, והן גם יכולות להמשיך בתפעול רגיל בלי לעצור את קו הייצור שלהן. בצורה כזו הן לא מאבדות זמן עבודה ולא מפסידות כסף.

כיצד ניקוי בקרח יבש מתבצע

הרעיון של שיטה זו היא מאוד פשוטה, מתיזים פתיתי קרח על המשטח אותו מבקשים לנקות ואז מתחילים בתהליך הניקיון באמצעות כלים שונים אשר שומרים על המשטח כפי שהוא. השימוש בפתיתי קרח לצורך ניקוי מתבצעים ללא חומרים ממיסים או חומרים כימיים ולכן המשטחים לא צריכים לספוג פסולת רעילה. מה שמלמד ששיטה זו הינה ידידותית לסביבה, לא מצטברים בה אדים מסוכנים לנשימה בעת הניקוי ואחריו וכן כמות הפסולת שנוצר בתהליך הניקוי הוא מאוד נמוך.

שיטת ניקוי בקרח יבש, היא שיטה יבשה ומהירה שמונעת כל אפשרות לנזק לציוד ולסביבתו, מה שהופך את השיטה לא רק ליעילה ונקייה כפי שהצגנו קודם לכן אלא גם לשיטה חסכונית כלכלית ובטוחה, מדובר בשיטה שמאפשרת ניקוי מהיר ויסודי אשר מביא לידי כך שניתן לחזור לשימוש רגיל בציוד תוך זמן קצר מאוד. להבדיל משיטות אחרות, אין צורך להשבית את כל המקום על מנת לבצע את הניקוי, ואין צורך לשנות את צורת העבודה. מה שבטוח הוא, שתפוקת העסק והבטיחות תעלה אחרי שיבוצע ניקוי במערכות השונות, שכן הן יהיו נקיות יותר.

כאמור שיטת ניקוי בקרח יבש ללוחות חשמל זה פיתוח ישראלי מקורי של יקי אגם המנ"כל של קלין קור טכנולוגיות . אפשר לראות שימוש הולך וגובר בשיטה זו בתעשיות רבות וכיום חברות ומפעלים מובלים  מעדיפים  להשתמש בשיטה זו על פני שיטות ניקוי מסורתיות.

אודות מנהל

בדוק גם

דק לגינה - עשה זאת בעצמך

דק לגינה – עשה זאת בעצמך

דקים סינטטיים ידועים כדקים נוחים להרכבה עצמית, אם יש לכם ידיים טובות תוכלו לבצע זאת ...