דף הבית / קניות / סוגי בדים – סוגי סיבים
סוגי בדים

סוגי בדים – סוגי סיבים

קיימים הרבה מאוד סוגים של בדים בשוק. סוגי בדים לא תלויים בצבע שלהם בלבד, אם כי ב-DNA שלהם, בסיבים מהם כל בד עשוי. לכל אחד מאלו יש תכונות ייחודיות משלו, המעניקות לבד השלם את התכונות שגורמות לנו לאהוב אותו כל כך. סביר שלא ידעתם זאת, אך ישנם מספר סוגים של סיבים ועל כך, במאמר הבא.

סוגי בדים עשויים מסוגים שונים של סיבים

  • כותנה – זהו הסיב הטבעי מצמח הכותנה. בדים העשויים מכותנה מאפשרים לעור לנשום והם קלים יותר עליו. איכותה של כותנה נקבעת על פי מידות ההפרדה בין הסיבים – ככל שרמת ההפרדה יותר גבוהה, הכותנה תיחשב לאיכותית יותר. זהו סיב נעים ופופולארי במיוחד לייצור סוגי בדים שונים.
  • פוליאסטר – סיב השכיח בסוגים של בדים שונים. מכיוון שהוא סינטטי, הוא נשמר לאורך זמן ואף עמיד בדהייה. מדובר בבדים שבזכות הטכנולוגיה המתקדמת הינם נעימים מאוד למגע וקלים לניקוי. בזכות זה, בדים העשויים פוליאסטר נמכרים ומבוקשים במיוחד.
  • פשתן – סיב הפשתן נעים וחזק, אך מכיוון שהוא טבעי הוא סופח אליו נוזלים וכמעט בלתי אפשרי לנקות ממנו כתמים. בד הפשתן לרוב יהיה חלק מריפוד ווילונות בשילוב סיבים אחרים על מנת להעפיל על חסרונותיו.
  • מיקרופייבר – סניב עדין למגע ומאוד איכותי, שהסינטטיות אינה גורעת ממנו. מפאת עובדה זו, נוח מאוד לשמור על נקיונו.
  • שניל – גם כאן מדובר בסיב סינטטי עדין מאוד, ממנו אורגים בדים בעלי מגע קטיפתי ורך. סיב זה יהיה עשוי לרוב מכותנה או כותנה מעורבבת עם סיבים סינטטיים אחרים.

פשוט תתייעצו

מכיוון שהבדים עוברים איתנו כברת דרך – החל מהבגדים שאנו לובשים על גופינו ועד לספה שאנו נחים עליה בסוף יום עבודה נמוך, השמיכה עמה אנו מתכסים בלילה והמגבת שמייבשת אותנו לאחר מקלחת חמה; כנראה שלפחות חלק מאיתנו ימצאו עצמם מעט אבודים אל מול המשימה למצוא סוגי בדים למטרות שונות. בהגיעכם לחנות הבדים, אל תהססו להתייעץ עם מי שמבין בתחום. כך תוכלו לבצע את ההתאמה הטובה ביותר, וליצור את הוילון, הבגד, הכיסוי או כל מה שדמיונכם מבקש.

 

אודות מנהל

בדוק גם

מתקני חצר לילדים

אילו מתקני חצר לילדים כדאי לקנות

יש לכם חצר בבית? אז למה שלא תהפכו אותה למגרש משחקים עבור הקטנטנים שלכם? בתקופה ...