פנל מבודד

פנל מבודד

פנל מבודד הוא גוף העשוי משתי שכבות של פח או אלומיניום וביניהן חומר מבודד. הפנל המבודד משמש לבנייה קלה, למגורים, לבנייני תעשייה ולבידוד של משרדים, מחסנים מבני חקלאות ועוד.

פנל מבודד הבנוי על קונסטרוקציה של אלומיניום בשילוב חומרי בידוד מתאים גם לבידוד חדרי קירור, משטחים גדולים ומבנים מסוגים שונים.

הפנל המבודד מסייע לחיסכון בחשמל ובהוצאות החימום והקירור בעונות הקיץ או בעונת החורף. אומנם, גם חלונות כפולים יכולים עשויים לבודד חללים רבים, אך בעוד שהחלונות כפולים מבודדים רק שטחים מצומצמים, הפנלים המבודדים יכולים לבודד משטחים גדולים ללא הגבלה, ולכן הוא מתאימים לכל מטרה, למבני תעשייה, למשרדים, למבנים שלמים, למחסנים, לאולמות ועוד.

יש מספר סוגים של פאנל מבודד

  • פאנל עשוי משתי לוחות אלומיניום כשבניהן יש שכבות פוליסטרן – פאנל זה נחשב לפאנל איכותי ואסתטי. אנו יכולים לראות פאנלים מאלומיניום בבתי קפה או מסעדות שרוצים לסגור בתקופת החורף ולפתוח בקיץ. הפנל העשוי מאלומיניום עמיד כנגד חלודה ונחשב ליקר יותר מבין סוגי הפנלים האחרים.

 

  • פאנל העשוי מפח וממולא בפוליסטרן – זהו פאנל בעל תכונות בידוד גבוהות, אך אין לו תקן אש, ולכן הוא כמעט ולא נמצא בשימוש בבתי מגורים.

 

  • פאנל פח הממולא צמר סלעים – צמר סלעים נחשב לחומר איכותי המבודד היטב מפני חום וקור ומפני רעש. יש לו תקן אש והוא עמיד בפני אש למשך שעה וחצי. הוא נמצא בשימוש בבתי ספר, במבנים ציבוריים ועוד.

 

  • פאנל פח הממולא פוליאוריתן – הפוליאוריתן דומה בתכונות שלו לפוליסטרן, אך יקר יותר. הוא פחות עמיד לאש מאשר צמר הסלעים ובשל מחירו היקר, פחות משתמשים בו.

פנל מבודד – כל השימושים, כל היתרונות

פנל מבודד הוא אמצעי חיוני לבידוד חללים מפני קור וחום והוא מאפשר לנו ליהנות מטמפרטורה נעימה גם בימים הקרים וגם בימים החמים. במדינה חמה כמו ישראל כאשר ימי השמש מרובים, הפנל  המבודד הוא פתרון חיוני. הוא מבודד את החללים, עוזר לשמור על טמפרטורה נעימה וחוסך הון רב בהוצאות הקירור בקיץ ובהוצאות החימום בחורף.

פנל מבודד מסייע גם לבידוד אקוסטי. הוא אינו מאפשר לגלי הקול החיצוניים והרועשים לחדור אל תוך החלל ובכך הוא שומר על סביבה שקטה יותר. הודות לתכונת הבידוד האקוסטי, הפנל נפוץ באולמות קונצרטים, בתיאטרון, בספריות, במוסדות חינוך, בשכונות מגורים הסמוכות למקומות רועשים כמו מפעלים, נתיבי אוויר, כבישים סואנים ועוד.

בבתי מגורים רבים מתקינים פנל מבודד בחדרי שינה, בחדרי ילדים, במשרדים, באולפני הקלטות ובכל מקום שבו רוצים לשמור על שקט או על אקוסטיקה נקייה מרעשים חיצוניים.

חסידי איכות הסביבה ממליצים על השימוש בפנלים המבודדים. ככל שהחדר נהנה מבידוד טוב יותר, כך הצורך בשימוש במזגנים או במערכות חימום אחרות פוחת ויחד עם זה פוחת גם זיהום האוויר הנוצר כתוצאה מהשימוש במערכות אלו. כבר לפני שנים רבות נהגו להשתמש בפנלים המבודדים, אך בשנים האחרונות הודות למודעות הגבוהה בצורך  בשמירה על איכות הסביבה, השימוש בפנלים אלו גובר מיום ליום ומשמש גם לתעשייה, לחקלאות ולבתי מגורים.

 

 

 

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

שילוט פנים

שילוט פנים – מרגישים נוח במרחב

המרחב בו אנו שוהים והדרך בה הוא מעוצב משפיע באופן ישיר על החוויה הפנימית שלנו, ...