דף הבית / חוק ומשפט / צוואות, דיני משפחה וירושה – מחייבים ייעוץ עם עורך דין מקצועי
צוואות

צוואות, דיני משפחה וירושה – מחייבים ייעוץ עם עורך דין מקצועי

תחום דיני המשפחה, עוסק לרוב במצבים בהם המשפחה נמצאת בסוג של משבר. תהליכי גירושין, מוות, ניסוח צוואות, משברים כאלה ואחרים בין בני זוג או אחים, בור כלכלי אליו נכנסה המשפחה ועוד, הם חלק ניכר מהעיסוק בדיני משפחה. מקרים אלה, הם חלק בלתי נפרד מהחיים ואף מובילים אותנו לקבל החלטות שונות, שישפיעו על עתידנו ועל בני משפחתנו בצורה ניכרת. כתיבה של צוואה לדוגמא, היא אחד הנושאים הסבוכים ביותר בחייו של אדם, שכן חלוקת הרכוש היא עניין לא פשוט, מורכב ורגשי שלעתים קשה לחשב בצורה מתמטית. אנו מכירים מקרים רבים הקשורים לנושא הירושה, שבמצבים מסוימים אפילו מפרקים משפחות שלמות. לכן, כתיבת הצוואה ושאר נושאים משפחתיים כמו הסכמי מזונות, זכויות לזוגות ידועים הציבור, ניסוח וכתיבה של הסכמי ממון, חייבים להיות מנוהלים על ידי עורך דין העוסק בתחום דיני המשפחה.

 מדוע חשוב בעת כתיבת הצוואה להתייעץ עם מומחה בתחום?

כאמור, נושא כמו ניסוח צוואות נחשב לרגיש מבחינה אישית ומשפטית. לכן, התייעצות עם עורך דין מומחה בתחום זה, תעניק לנו פרספקטיבה ותעזור לנו להבין את הדגשים הנכונים מבחינה משפטית, לכתיבתו של הסכם הצוואה. כמו כן, מומלץ שלא לנהוג בפזיזות ולחשוב היטב על הדרך שבה הצוואה תהיה מנוסחת במטרה, לאפשר לה תוקף משפטי ולהימנע מבעיות כאלה ואחרות .

 מה המשמעות של צוואות והאם ניתן לשנות אותן?

הסכם המכונה צוואה, הוא למעשה מסמך בעל תוקף משפטי שמטרתו היא בראש ובראשונה ׳לצוות׳ על בני המשפחה ששמם מוזכר במסמך הצוואה, לקיים את מה שהמצווה (אותו אדם שהלך לעולמו), לעשות או לא לעשות עם הרכוש שלו. כל עוד אותו אדם נמצא בחיים, הוא יכול לבצע שינויים במסמך זה. החשיבות להתייעצות עם אדם שמבין בתחום זה היא קריטית, שכן טעויות בנוסח ובחוקיות מסמכים כמו צוואות, עלולות להוביל לביטולו בפועל כאילו לא היה קיים. לדוגמא, במקרים בהם הצוואה לא מנוסחת כראוי ואיננה מפרטת בדיוק ובקפדנות את כל הזכויות שהמצווה מעניק לקרוביו לאחר מותו, הצוואה תבוטל, מה שעלול להוביל לסכסוכים משפחתיים רבים.

אודות מנהל

בדוק גם

מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין צבאי

מה צריך לדעת לפני שבוחרים עורך דין צבאי

כאשר אתם נקלעים לבעיה משפטית בצבא אתם יכולים לבחור עורך דין צבאי פרטי או עורך ...