דף הבית / בית וגן / קמינים לעיצוב האווירה וחימום האוויר
קמינים לעיצוב האווירה וחימום האוויר

קמינים לעיצוב האווירה וחימום האוויר

עד לפני שנים לא רבות נתקלנו בהם בעיקר בסרטים ותוכניות טלוויזיה, ובפרט בסצנות רומנטיות כשהלהבות שמרצדות מאירות את פני הגיבורים בצורה מחמיאה במיוחד – אבל בשנים האחרונות ניתן למצוא אותם גם בבתים רבים כאן בישראל (ואגב, לאו דווקא בבתים של בני העשירון העליון אלא בתפוצה רחבה יותר).

הכוונה היא כמובן לקמיני העץ, הגז והנפט, שממלאים שתי פונקציות יקרות ערך גם יחד: ראשית, חימום האוויר במרחב שבו הם מותקנים, כך שבני הבית נהנים מטמפרטורה נוחה ואידיאלית גם כשבחוץ קר וסוער; ושנית, עיצוב אווירה יוקרתית מצד אחד ומצד שני אינטימית ורומנטית מאין כמותה.

שילוב מושלם של האסתטי עם הפרקטי

קמינים הם אחת הדוגמאות הטובות ביותר למגמה הרווחת כיום בתחום עיצוב הפנים – יצירת שילוב בין האסתטי לבין הפרקטי, ואם פריט אחד מספק הן תועלת מבחינת יופיו של המרחב והן תועלת מבחינת הנוחות של בני הבית, מה טוב.

בהיבט הפרקטי כדאי להדגיש כי קמיני הגז, העץ, הנפט והסולר מייצרים חמימות נעימה מאוד, כזו שאינה מייבשת את האוויר כמו מזגן אלא תורמת חום טבעי ומלטף.

עוד רצוי לזכור כי למי שחשובה שליטה מלאה על הטמפרטורה בחדר, האופציה המומלצת היא קמין גז – מערכת זו מצוידת בתרמוסטט שמאפשר הפסקת פעולה כשהחדר חם מספיק לתפישתם של בני הבית. אם השיקול המשמעותי ביותר מבחינתכם הוא תחזוקה מינימלית, האופציה הטובה ביותר היא הפעלה על בסיס נפט או סולר.

איך להתאים קמינים לחלל שבו הם מותקנים?

מבחינה אסתטית קמינים הם תמיד תוספת מבורכת לכל מרחב, כך שההתלבטות בין מגוון הדגמים הרחב הקיים כיום היא בעצם התלבטות בין טוב לטוב מאוד למצוין למושלם, ובכל מקרה תזכו בעיצוב ייחודי של הבית.

על מנת להגיע למראה מושלם של החדר המרכיב המשמעותי ביותר בבחירה הוא הרמוניה, ולשם כך כדאי לבחון את כל אותם דגמי קמינים שעומדים על הפרק מבחינת האופן בו הם משתלבים במרחב ועד כמה הם יוצרים הרמוניה עם שאר הפריטים בו. במידת הצורך תוכלו להיעזר במעצבי פנים או באנשי המקצוע המנוסים של אורטל-קמינים על-מנת למקסם את היתרון האסתטי, ולזכות לא רק בחמימות נעימה אלא גם בחזות מרהיבת עין.

 

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

דק לגינה - עשה זאת בעצמך

דק לגינה – עשה זאת בעצמך

דקים סינטטיים ידועים כדקים נוחים להרכבה עצמית, אם יש לכם ידיים טובות תוכלו לבצע זאת ...