דף הבית / אוכל / שתישאר צעיר לנצח: מזון לחתולים מבוגרים
חתול

שתישאר צעיר לנצח: מזון לחתולים מבוגרים

החתול שלנו תמיד יישאר מבחינתנו גור קטן וחמוד, או לכל היותר בן שלוש, אבל הזמן עושה את שלו וחתולים כמו בני אדם מזדקנים. החדשות הטובות הן שישנו שיפור משמעותי בתוחלת החיים של חתולים הודות לערנות, טיפולים מונעים, היגיינה מיוחדת, רפואה וטרינרית מתקדמת ומזון לחתולים שמיועד לגיל השלישי.
הפעילות של חתולים מבוגרים קטנה עם השנים, מערכות הגוף שלהם פגיעות יותר וקשה להם להשתקם ממחלות ומטראומות. בין התהליכים שקורים בגוף: ירידה בתפקוד המערכת החיסונית, פגיעה במסה השרירית, דלקות פרקים, בעיות שיניים וחניכיים, פעילות לא סדירה של מערכת העיכול, השמנה, פגיעה בחיוניות העור ובאיכות הפרווה. ישנים שינויים רבים גם בחילוף החומרים מבחינת פחמימות וחומצות שומן בגוף שעלול להביא על החתול סכרת ועודף משקל.

ישנה חשיבות רבה בבחירת מזון לחתולים מבוגרים בהתחשב בכל השינויים המתרחשים בגוף. המזון צריך לשמור על משקל הגוף, למנוע דלקות, לסייע למערכת החיסון ולהקטין את ההצטברות של רדיקלים חופשיים בתאי הגוף.

מה צריך לכלול מזון כזה?

חלבון איכותי מן החי (למשל עוף או כבש) ברמות גבוהות, הרבה יותר מהרמות הדרושות לכלב בוגר, ובנעכלות גבוהה. חלבון מן החי מסייע למנוע את אובדן המסה השרירית ואת הירידה בתפקוד מערכת החיסון. מערכת החיסון צריכה את החלבונים כדי לבנות נוגדנים.

פחות שומן – החתול פחות פעיל ולכן הוא זקוק לשומן ברמות מופחתות שמתאים לצריכת אנרגיה מוגבלת. זה גם ימנע עודף משקל. שילוב של חומצות שומן GLA מסייע לכושר הגוף לתפקד טוב יותר בעת דלקות שונות.

פחמימות מסוג מסוים דוגמת שעורה ודורה מעניקות אנרגיה זמינה לגוף ומאזנות את עליית הסוכר בדם לאחר ארוחה. הן גם תורמות לחילוף חומרים מאוזן ככל הניתן. שילוב של L-קרניטין מסייע לשריפת השומנים ומונע עודף משקל שעלול בגיל מזדקן לעולל סכרת.

נוגדי חמצון חשובים ביותר לסילוק חומרי הפסולת של התאים. ויטמין E למשל משפר את התפקוד של תאי הדם הלבנים הקריטיים למערכת חיסון חזקה.

סיבים תוססים כמו למשל סלק סוכר מאוד עוזרים לתפקוד המעי ולשיפור תנועת המעי, וכן לזרימת הדם לדפנות המעי. שילוב של סיבי FOS מאזן את אוכלוסיית החיידקים המועילים לעיכול.

רכיבים תומכי סחוס במזון – אבני הבניין של סחוסי המפרקים הם גלוקוזמין וכוינדרוטין והם מקלים על צליחות וקשיי הליכה כאשר החתול סובל מדלקות פרקים.
אתם בטח שואלים את עצמם, מתי חתול הופך למבוגר? מתי צריך להתחיל לדאוג? קודם כל, אין סיבה לדאגה כי יש היום שפע של טיפולים ומזונות איכותיים לגיל השלישי. הגיל השלישי אצל חתולים הוא השליש האחרון או הרבע הארון של תוחלת החיים הממוצעת של חתולים, כלומר חתול שגדל בבית יהפוך למבוגר בגיל 7 פחות או יותר. אם אתם אוהבים את החתול שלכם, שמרו עליו. תנו לו מזון מתאים והרבה אהבה!

 

 

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

סבסוד ארוחות לעובדים

סבסוד ארוחות לעובדים – מומלץ לכל חברה

חברה כמו תן ביס תוכל להיות כזו אשר תספק לעובדים של העסק שלכם בדיוק את ...