תיקון צנרת

תיקון צנרת

כאשר ישנן בעיות בצנרת הביוב, מה שקורה לרבים מאתנו, יש לבצע תיקון צנרת. כאשר יש שיבוש והביוב מתחיל להעלות צחנה, מדובר על מפגע אקולוגי, המהווה סכנה לבריאות. אם חשבתם, כי מדובר באי סדר ופעולה מורכבת, אז ישנן חדשות טובות- היום באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת, ניתן לבצע  את החלפת הצנרת, במידה ומערכת הביוב צריכה להיבנות מחדש. אין צורך בשיטה החדשה בהרס של המערכת, או חפירות, מה שעשוי להרוס גינות ולגרום להוצאה מיותרת. מדובר על שיטה בשם CIPP, גם בחידוש והחלפה של צנרת, משתמשים בשיטה זו. שיטה זו היא מהמתקדמות והעדכניות ביותר, במיוחד כאשר שורשים חדרו לביוב וגרמו לצנרת לנזקים בלתי הפיכים, כך שיש להחליף צינור מסוים, או אפילו את כולם.

ניתן להחדיר צנרת חדשה ולהחדיר את הצינור החדש למערכת. הפעולה הראשונה שיש לעשות הינה, לרוקן את הפסולת מהביוב, באמצעות הביובית, כך שהצינורות יפונו מגורמים מפריעים. השלב הבא, הינו שימוש בשרוול העשוי אפוקסי, שיהיה ממוקם באזור הצנרת שם ישנו הקלקול או הסדק. יש לנפח את השרוול, כאשר , הוא ייצמד לדפנות הצינור הישן, מה שיגרום ליצירתו של הצינור החדש.

יצירת צינור חדש תחת ישן

ישנה חשיבות רבה כאשר מבצעים תיקון צנרת, ראשית, צנרת חדשה או החלפת הצינור הפגום, יגרום לשמירה על איכות הסביבה, משום שמים שאינם זורמים כתקנם במערכת הביוב, מחלחלים לאדמה, מה שגורם לזיהום באדמה ובסביבה בכלל. סתימה כזו, עשויה להיות באמצעות סדקים קטנים בצינורות שרק מתרחבים עם הזמן וגורמים לנזק רב יותר, כך שיש לבדוק את המערכת אחת לשנה, כך שניתן יהיה לדעת מה מצבה ולבצע את תיקון הצנרת בזמן. רק קבלן ביוב, אשר מחזיק במשאית הביובית, יוכל להחליף את הצינור הסדוק, שכן הוא זה שמתמחה בתיקון הצנרת, החלפת תשתית, פתיחת סתימות ועוד.

לרוב, על מנת לזהות את הצנרת הסדוקה, יש להחדיר מצלמה רובוטית, כך שיוכלו לדעת מה המיקום המדויק שיש לבצע בו תיקון צנרת. אינסטלטורים רבים, מחזיקות בטכנולוגיה חדישה, מה שמאפשר לחדור לצנרת ולבצע את התיקון הדרוש. יש לוודא, כי לא קיימים שורשים במערכת הביוב. הבעיה היא ששרידים של שורשים בביוב חוזרים וצומחים ולכן, יש לערוך בדיקה פעם בכמה חודשים, כאשר יש חשש לקיומם של שורשים שעשויים לסכן את מערכת הצנרת בביוב.

מניעת הוצאות גבוהות בתיקון הביוב- הכיצד?

ניתן למנוע תיקון צנרת מורכב יותר בביוב, באמצעות שמירה עליו באופן השוטף. כל דבר בבית דורש תחזוקה, במיוחד מערכת הביוב שהיא הכי חשובה בבית ואנו עושים בה שימוש מסיבי מדי יום. כאשר מדובר בתיקון של צנרת הביוב, יש לבצע סקר שוק, בקרב כמה חברות אינסטלציה, כך שיהיה לכם מושג, מי מהחברות תהיה אמינה ותדרוש מחיר סביר עבור התיקון. תמיד טוב שיהיה לכם בעל מקצוע קבוע, כגון אינסטלטור או קבלן אינסטלציה אשר יבצע את התחזוקה השוטפת במערכת, אתם תהיו הרבה יותר שקטים.

 

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

שילוט פנים

שילוט פנים – מרגישים נוח במרחב

המרחב בו אנו שוהים והדרך בה הוא מעוצב משפיע באופן ישיר על החוויה הפנימית שלנו, ...