דף הבית / בית וגן / תכנון החצר בקיץ הקרוב – כיצד עושים את זה נכון?
תכנון החצר בקיץ הקרוב

תכנון החצר בקיץ הקרוב – כיצד עושים את זה נכון?

הקיץ אוטוטו כאן, בתקווה שהוא יהיה הרבה יותר נעים מהקיץ האחרון שעברנו, הרי זה הזמן מבחינתנו להתחיל ולתכנן כיצד נבלה בו, איפה לנפוש, אילו פעילויות נעשה עם הילדים, חברים ובינינו.

אחת האופציות שעומדות לרשותנו הוא לתכנן ולעצב את החצר שלנו בקיץ הקרוב, כך שנוכל להשתמש בה גם בחודשי הקיץ וגם לאחר מכן. אם נתחיל עכשיו בתכנון ובעיצוב, ונוציא את התוכנית שלנו לפועל, אז בקיץ הקרוב נוכל לבלות בחצר שלנו, מבלי שנצטרך לנסוע רחוק או לחפש מקומות שונים לבלות בהם, בתשלום, עם אנשים שאנחנו לא מכירים.

תכנון החצר בקיץ הקרוב, יכול להתבצע על פי מאפיינים שונים בהתאם לצרכים וליכולות שלנו. אנחנו צריכים לבחון מה יכול להתאים לנו, ומה עומד לרשותנו, על מנת שבסופו של דבר נוכל לייצר חצר שתשרת אותנו לא רק הקיץ אלא גם במהלך השנה. לכן התהליך צריך להיות קפדני, מתוכנן ומפורט.

כיצד נתכנן את החצר שלנו?

בראש ובראשונה, אנחנו צריכים לבחון את השטח שעומד לרשותנו ולהחליט איך נכון להשתמש בו, כיצד אנחנו יכולים לחלק אותו, ומה אפשר לעשות איתו. ככל שהחצר יותר גדולה, כך יהיה לנו יותר שטח לעבוד איתו, מצד שני, גם בחצר קטנה אנחנו יכולים לעשות לא מעט, וליהנות ממנה.

שנית, אנחנו צריכים לדעת מה באמת יעניין אותנו, מה אנחנו מחפשים ומה יכול לשרת את הצרכים שלנו. אין טעם להשקיע כסף וזמן בדברים שלא נעשה בהם שום שימוש. כמובן שגם אין טעם להשתמש בכל החצר, אם אין לנו בהכרח מה לעשות עם כל השטח. ייתכן שיהיה נכון לנצל רק חלק מהשטח, בעוד שחלק אחר יישאר פתוח לדשא או דברים אחרים.

שלישית, החצר צריכה להיות מותאמת לסוג האנשים שאמורים ליהנות ממנה ולהשתמש בה. אם יש ילדים בבית, אז אנחנו צריכים להתאים אותה לשימוש שלהם, כנ”ל אם יש חיות מחמד או אנשים מבוגרים.

מה אנחנו יכולים לעשות עם החצר שלנו?

אחת האופציות הפופולאריות היום, היא להתקין בריכה בחצר. לרשותנו עומדות אופציות שונות, דוגמא בריכת אינטקס או בריכות  אחרות שאפשר להתקין ללא שום בעיה במקום. הבריכה תשרת אותנו בקיץ, אבל אם נדאג להתקין פרגולה או גג מעליה, אז נוכל גם להשתמש בה בחורף. אנחנו צריכים גם להתקין אמצעים מסביב לבריכה, בשביל שיהיה ניתן להשתמש בצורה בטוחה ונוחה.

מעבר לבריכה, אנחנו יכולים גם להתקין מתקני משחקים, לשים פינת ישיבה, להשתמש בחלק מהחצר לצורך גידולים שונים, אנחנו יכולים להתקין נדנדה לישיבה או פינת זולה ועוד מגוון רחב של פריטים ואמצעים שיכולים לשרת אותנו גם בקיץ וגם לאחר מכן.

לצד כל זה, חשוב להתקין אמצעי תאורה מתאימים, אמצעי בטיחות וכל מה שנדרש בשביל שהחצר שלנו תהיה מעוצבת ומוגנת.

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

דיור מוגן בתקופת הקורונה

דיור מוגן בתקופת הקורונה הוא הפתרון הטוב ביותר עבור אוכלוסיית הגיל השלישי

ידוע לכל שדיור מוגן הוא אחד הפתרונות הנפלאים הקיימים עבור אוכלוסיית הגיל השלישי. עם זאת, ...