דף הבית / טכנולוגיה / תנאי קבלה לקורס אבטחת מידע
תנאי קבלה לקורס אבטחת מידע

תנאי קבלה לקורס אבטחת מידע

קורס אבטחת מידע הוא אחד הדברים החמים ביותר היום בשוק. נושא אבטחת המידע מקבל חשיבות גדולה יותר ויותר ככל שאנו הופכים למחוברים ותלויים באינטרנט. לא חסרים איומים על מערכות מידע ואפילו תשתיות הנשלטות על ידי מחשבים וחשוב להגן עליהם. מבנקים ועד ממשלות, הבוגרים של קורס אבטחת מידע יכולים להתברג למבחר תפקידים בשוק הפרטי והציבורי.

מטרת הלימודים היא אינה ללמד אתכם איך לפרוץ לאתרים ולגרום לנזקים. הידע שתלמדו נועד למטרות הגנה על מידע ותשתיות ואין לעשות בו שימוש לרעה. ההסמכה שתקבלו היא הסמכה של האקר אתי, כלומר כזה המקפיד על חוקי האתיקה ואינו עושה שימוש לרעה בידע שלו.

קורס אבטחת מידע מכשיר את הבוגרים לפתח אסטרטגיות להגנה מפני התקפות סייבר מכל סוג. במהלך הקורס לומדים על כל טכנולוגיית האינטרנט, השרתים וכל מה שצריך בשביל להגן על המידע. לימודי אבטחת מידע הם לימודי תעודה אותם ניתן ללמוד במכללות שונות בכל רחבי הארץ. אם אתם מרגישים קרובים לנושא האינטרנט ונראה לכם מעניין לעבוד בחזית הטכנולוגיה, יתכן שקורס לאבטחת מידע הוא הדבר המתאים עבורכם.

מהם תנאי הקבלה לקורס אבטחת מידע

קורס אבטחת מידע אינו מתאים לכל אחד; משולב בו ידע מתקדם מאוד ודרוש רקע וידע טכני בתחום רלוונטיים על מנת להתקבל ללימודים.  מי שאין לו רקע בנושא יתקשה מאוד להשתלב ולהבין את החומר הנלמד. אם אתם עוסקים בתחום אבטחת מידע ויש לכם ידע בתחום מערכות ההפעלה והרשתות אז אתם יכולים להתקבל. מוסמכי מיקרוסופט MCSA הם האנשים האידאליים ללמוד את הנושא כי כבר יש להם רקע נרחב וניסיון בעבודה של רשתות תקשורת וסביר להניח שהם יודעים לא מעט בנושא. גם בעלי תארים במדעי המחשב או בוגרים של קורסים לפיתוח תכנה יכולים להתקבל לתכנית הלימודים. תארים נוספים המתאימים לצורך קבלה ללימודים הם הנדסת תכנה או חומרה. מי שנושא הסיסטם והרשתות אינו מוכר לו הוא אינו מתאים לצורך  לימודי אבטחת מידע ומוטב שילמד קודם את נושא הרשתות.

על מנת להתקבל ללימודים תצטרכו לעבור ראיון אישי בו צוות המכללה יעריך את הידע המקצועי שלכם ויקבע האם אתם מתאימים להתקבל לקורס אבטחת מידע. במידה ונמצאתם מתאימים, עדייו מקומכם לא מובטח. הלימודים מתחילים עם קורס מיון של 20 שעות אקדמיות. זהו קורס היכרות אשר יש לו שתי מטרות: המטרה הראשונה היא להציג בפניכם את תכנית הלימודים על מנת שתדעו האם זה מתאים עבורכם. המטרה השנייה היא שהמרצים יוכלו להעריך את הידע שלכם ולקבוע האם יש לכם את הידע הדרוש על מנת לסיים בהצלחה את הקורס. המהלך הקורס תטעמו קצת מכל דבר, אלו הם לימודי מבוא לכל הנושאים הרלוונטיים: מבוא לאבטחת מידע ברשתות תקשורת; מבוא לאבטחת מידע מהזווית של מערכות ההפעלה ומבוא לסייבר התקפי והגנתי.

בסיומו של קורס תערך בחינה ותינתן הערכה של המרצה והמלצתו לגבי המשך הלימודים. במידה ולא עברתם את שלב המיון לא תתקבלו לקורס וכספכם יוחזר.

קורסים באבטחת מידע נמשכים כ 12 חודשים, בדרך כלל במתכונת ערב על מנת לאפשר לאנשים לשלב בין עבודה ולימודים. הלימודים משלבים הרצאות פרונטליות, חומר קריאה, תרגולים אישיים וסימולציות. במהלך הלימודים תכירו מערכות הפעלה שונות ותשתיות תקשורת. מי שמסיים את הקורס זוכה לתעודת האקר Certified ethical hacker בתנאי שעבר את מבחן הגמר (מבחן אמריקאי של 150 שאלות). תעודה זו היא תעודה נחשבת בעולם והיא אינה תעודה מטעם מוסד הלימודים המקומי. התעודה מונפקת על ידי EC-COUNCIL.

אודות מנהל

בדוק גם

בניית אתרים לעסקים קטנים

בניית אתרים לעסקים קטנים לחשיפה מירבית

כל עסק גדול כקטן דואג שיהיה לו אתר אינטרנט כדי שהפעילות העסקית תיחשף בפני קהל ...