דף הבית / שירותים לעסקים / ומה בדבר האיטום?
איטום גגות

ומה בדבר האיטום?

אטימת גגות מקצועית מתבצעת רק ע”י בעלי מקצוע מומחים, ולא ע”י אף גורם אחר שאינו יודע לבצע את עבודת איטום הגגות בצורה מקצועית. כאשר מבצעים איטום גגות, ישנם כמה שיטות לביצוע המשימה, והעיקריות שבהן כדלקמן: יריעות ביטומניות (בהלחמה), זיפות גגות בזפת חם, חומרי איטום אקרילי –פולימירים, חומרי איטום שונים משחתיים, ויריעות בהנחה (כמו למשל PVC).

בחירת חומר איטום ושיטת האיטום יכולה להיות משימה מבלבלת ולא פשוטה בעליל, בחירה לא נכונה של חומרי האיטום ושיטת האיטום עשויה לגרום לכשל בדבר האיטום, ועשויה אף להוביל להסרה כוללת של כל חלקי האיטום. לכן, חשוב להדגיש בשנית ובשלישית, כי כאשר עסקינן בדבר האיטום, רק למקצועני איטום גגות אשר יודעים את עבודתם ומלאכתם בצורה הטובה והמקצועית ביותר. שימו לב, כאשר אתם נוברים באתרי איטום גגות שונים, והלב שלכם עותר אחר הצעת האיטום הזולה ביותר שניתן לראות בפרסומת, צריך לזכור כלל חשוב האומר “הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים” – זה ניב שאינו באמת קשור, אלא רק שכאן אנו באים ליישר קו ולהדגיש את חשיבות האיטום, כמהלך אותו צריך לנטוע להרבה שנים, וכל עסקת איטום גגות זולה במיוחד לבטח לא תחזק לשנים, ואף עשויה לעלות בסופו של דבר ביוקר.

ובכן, על מנת שתכירו קצת כיצד עליכם להתנהג כאשר אתם אוטמים את הגג, נדגיש בפניכם מספר כללים חשובים בעת מלאכת איטום הגגות. הכלל הראשון – לבחור בעל מקצוע אמין המתמחה באיטום וזיפות גגות, אשר ידע לעשות את עבודתו נאמנה. זה בראש ובראשונה, הכללים הבאים נועדו בעיקר על מנת שתכירו קצת יותר מקרוב את העבודה עצמה, ובכך גם תוכלו לפקח על מלאכת בעל המקצוע ולדעת היכן אתם עומדים.

הכלל החשוב ביותר בעת איטום וזיפות גגות הוא – להשתמש בחומר לאיטום מאותה משפחה, קריא: במידה והתבצע איטום, יש לאטום את האיטום או החומר המצפה את הגג בחומרים מאותם משפחה, שכן חומרים שכאלה תמיד יאחזו אחד בשני טוב יותר מאשר שני גופים זרים. כלל נוסף חשוב בהחלט הוא, שחומרי איטום תמיד יאחזו ויחזיקו להרבה יותר זמן אם בוצע האיטום על בסיס הגג עצמו, משמע – הבטון, וזה כמובן בהשוואה לאיטום על גבי איטום, גם אם מאותה משפחה.

לסיכום, ניתן לדבר רבות בדבר האיטום, שכן נושא זה רחב היקף, טומן בחובו הרבה ניסיונות, כשלים והצלחות, וכן קיימים חומרים רבים לאיטום (ככל שהשנים מתקדמות כך גם ישנם יותר חומרי איטום חדישים), אך אנו נאלץ להסתפק בזאת ולאחל לכם בהצלחה רבה.

אודות מנהל

בדוק גם

שיפוץ משרדים

מה באמת צריך לדעת על שיפוץ משרדים?

המשרד שלכם נראה נורא? הגעתם למסקנה שאתם צריכים להשקיע בו קצת כי זה פוגע בתדמית ...