דף הבית / קריירה / למה נשים כל כך טובות בעסקים?
למה נשים כל כך טובות בעסקים?

למה נשים כל כך טובות בעסקים?

אינספור מאמרים בתקשורת ובמקומות אחרים, מנסים לבחון למה אנשים כל כך טובות בעסקים. אילו כוחות, אילו יכולות יש להן, שאין לגברים. למה הרבה פעמים כשאנחנו יושבים מול אישה, קל לנו יותר להגיע להסכמות והרבה פעמים הפרויקט או כל דבר אחר שאנחנו מסכמים לעשות ביחד, אכן יוצא לפועל כפי שסוכם, מאשר במקרים אחרים, כאלה שמעורבים בהם גברים, למשל.

יהיו שיטענו שאין סיבה אמיתית לכך, זה תלוי בבן אדם, בסופו של דבר, כל אדם עומד בפני עצמו, ועל כן כמו שיש גברים מצליחים, כך יש גם נשים מצליחות. אך כפי שאנחנו יודעים, להן הדרך הרבה יותר קשה, עבורן זה לא קל להגיע לעמדה בו הן יכולות לנהל תהליכים ולהוביל אותם, לא בגלל שהן לא רוצות או לא יכולות, אלא בגלל שהסביבה מעמידה לא פעם קשיים שונים, בין אם זה הסביבה הקרובה, קרי המשפחה ובין אם זה הסביבה הרחוקה יותר, הציבור, השותפים לדרך, העובדים וכדומה.

לפני שנסביר למה נשים כל כך טובות בעסקים, יש להדגיש נקודה משמעותית והיא, יש נשים שטובות מאוד בעסקים מצומצמים, כלומר, הן טובות במה שהן עושות. הן בחרו נשים ובזה הן מתמקדות. זה יכול להיות אופנה, זה יכול להיות מסעדנות וכידוע היום אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד נשים שמתעסקות בתעשיית ההייטק, וכן בניהול קבוצות ספורט וכדומה. לעומת זאת יש נשים שמתפרסות על פני תחומים שונים, הן לא מסתפקות רק בתחום אחד אלא פונות למספר תחומים מתוך כוונה להצליח בכולם, וזה אכן מצליח להן.

מה הופך נשים למוצלחות בעסקים

אפשר לחלק את ההסבר לכמה נקודות. ראשית, מן הסתם, הדברים שהופכים כל בן אדם, גבר או אישה, למוצלחים ואיכותיים בכל תחום ובפרט בעסקים. חינוך, השכלה, למידה אינסופית של התחום, שיקול דעת, חשיבה נכונה. דברים שבסופו של דבר אי אפשר להצליח בלעדיהם.

שנית, אפשר להניח שאצל נשים, להבדיל מגברים רבים, יש את הרצון להוכיח, בין אם זה לסביבה הקרובה ובין אם זה לסביבה הרחוקה, בין אם זה לשותפים ולעובדים לצידם או אפילו למתחרים. נשים צריכות להוכיח את עצמן בעולם גברי, ואין דבר שדוחף יותר להצלחה מאשר הצורך הזה להוכיח לכולם שהן כאן ולא במקרה.

שלישית, יש הסבורים שנשים פועלות אחרת מגברים. פחות אימפולסיביות, יותר שקולות, מסתכלות על התמונה הרחבה, הרבה יותר סבלניות, מסוגלות לשמוע ולקבל יותר דעות, מוכנות לבצע מהלכים רק אחרי חשיבה, מבצעות תהליך עבודה הרבה יותר מסודר וחכם. יש שיטענו שלא כל אחד כך, מן הסתם יש פה הכללה, אך יש הטוענים שזה מה שמוביל נשים רבות להצלחה.

ארבע, בסופו של דבר כשמסתכלים על נשים מצליחות אפשר לזהות שהן פועלות בצורה מתוכננת, בצורה ברורה, הן יודעות מה הן רוצות לעשות והן פועלות להשיג את המטרה, עם כל הקשיים שעומדים בדרכן.

 

אודות מנהל

בדוק גם

עלויות של עסק

עלויות של עסק

כל עסק הן בתחילת דרכו והן כעסק קיים בן אם עסק קטן ובין אם גדול ...