דף הבית / נדל"ן / קרקע חקלאית למכירה
קרקע חקלאית

קרקע חקלאית למכירה

סביר להניח שכל אחד מכם זכה לקבל בשלב זה או אחר, הודעה מיוחדת לסלולר שלו, על קרקע חקלאית למכירה פרדס חנה או במקום אחר בישראל. רובכם בוודאי התעלמתם מהודעות אלו, ובצדק. לעולם אי אפשר לדעת מי ומה עומד מאחורי הודעות אלה. אך אין זה אומר שצריך להתעלם מהמחשבה לרכוש קרקע שכזו.

לפני שנציג את היתרונות שלה על פני רכישת דירות או מבני נדל”ן קיים, נסביר תחילה מה זה אומר קרקע חקלאית. כשמדברים על קרקע חקלאית למכירה, הכוונה שאתם רוכשים קרקע שבמקור נועדה לחקלאות, אך במהלך השנים הופשרה לצורכי בנייה. ההפשרה נובעת מהעובדה שכיום יש פחות חקלאים ופחות שימושים בקרקעות לצורכי חקלאות, בזמן שיש צורך בקרקעות לצורכי בנייה. תחילה ההפשרה החל בשנות התשעים ונמשך עד היום.

תהליך ההפשרה הוא חלק מתוכנית שנקראת תמ”א 35, כשהרעיון הוא לבסס עקרונות פיתוח ובנייה עד שנת 2020, עקרונות שיאזנו בין מגוון צרכים של מדינת ישראל, החל גידול באוכלוסייה וכתוצאה מכך צורך בקרקעות לבנייה לבין הצרכים החקלאים ושטחים פתוחים. כך הופשרו קרקעות חקלאיות שונות לצורכי בנייה.

היתרונות של קרקעות חקלאיות למכירה

רווחיות – על קרקע חקלאית אפשר להרוויח הרבה יותר מאשר על נכס קיים. בגלל הפוטנציאל שלה. נניח ואתם רוכשים קרקע, אתם יכולים להשכיר אותה או למכור אותה לצורכי מגורים או מסחר, הרווח יהיה הרבה יותר משמעותי מאשר מכירה או השכרה של נכס קיים.

מחיר – קרקעות רבות שמשווקות, נמכרות במחירים יחסית נמוכים, במיוחד כשבוחנים את זה אל מול נכסים קיימים בשוק הנדל”ן של היום. מחירי הנדל”ן רק עולים וגובה ההון העצמי והמשכנתא שתצטרכו לקחת בשביל לרכוש את הנכס הם גבוהים מאוד. זאת ביחס להון העצמי הראשוני לרכישת קרקעות, שחלקן נמצאות באזורים מרוחקים ולכן הן זולות מאוד.

מרחק מהמרכז – מאחר וקרקעות חקלאיות רבות נמצאות מחוץ לגוש דן ולמרכז, אתם יכולים ליהנות מאפשרות לרכוש קרקע חקלאית ולבנות עליה בית, שיתאים לחיי כפר או מושב, עם איכות חיים גבוהה. אם תחליטו למכור או להשכיר את הקרקע, תגלו שיש ביקוש רב לאזורים אלה, למרות שמדובר באזורים מחוץ למרכז. במיוחד כשהרכבת מגיעה היום לכל מקום וישנה מערכת כבישים מרושתת בכל הארץ.

פיתוח – אנחנו יכולים למצוא לא מעט קרקעות חקלאיות למכירה, שנמצאות באזורים שמיועדים לפיתוח רחב. כלומר קרוב למרכזים מסחריים, הרחבות של שכונות מגורים ועוד. כל זה הופך את הרכישה לכדאית הרבה יותר, שכן היכולת שלכם ליהנות מהקרקע עולה, אם תחליטו לבנות עליה או למכור אותה בהמשך. מה שכן חשוב לברר קודם לכן, אילו תכניות פיתוח והשקעה קיימות באזור ומתי הן אמורות לצאת לפועל.

 

אודות מנהל

בדוק גם

השכרת פיגומים

השכרת פיגומים מחיר – נקודות שיש לשים לב אליהן

אם יש לך צורך בהשכרת פיגומים בוודאי מעניין אותך לדעת מה המחיר של ההשכרה. רגע ...