דף הבית / שירותים לעסקים / רישוי עסקים
רישוי עסקים

רישוי עסקים

על מרבית העסקים המוקמים מוטלת החובה להנפיק רישוי לעסק, זאת על מנת לשמור על בטחונו ועל בריאותו של הציבור. כיצד מתנהל בפועל רישוי עסקים?

כאשר מעניקים רישוי לעסק, שואפים להשיג 6 מטרות:

  1. הבטחת בריאות הציבור
  2. מניעת סכנות לשלום הציבור
  3. הבטחת האיכות הנאותה של הסביבה
  4. בטיחות של הנמצאים במקום העסק
  5. הבטחת קיום הדינים הנוגעים לתכנון ולבנייה ולשירותי הכבאות
  6. מניעת סכנת הידבקות ומחלות בעלי חיים

את האישורים הנדרשים מקבלים לאחר מעבר בין כל הרשויות הנדרשות לכך, כלומר – משטרה, הנדסה, כיבוי אש, מחלקת רישוי עסקים, משרד הבריאות ואיכות הסביבה. בין היתר, יש להפיק גם תוכנית לרישיון עסק, ותוכנית סניטרית מתאימה.

רישוי עסקים – חובה?

מי חייב ברישוי? רוב העסקים בישראל, שיש להם נגיעה כלשהי למזון, לשירות ציבורי או לבריאות (ובכלל זה בריכות, דוכני וחנויות מזון, אולמי כושר או שמחות, קייטנות, ועוד). הרישיון הניתן מאפשר לרשויות לעקוב אחר התנהלות העסק כבר מרגע הקמתו, ולוודא שהתהליכים בו מתנהלים ללא כל חשש מפגיעה בציבור. אמנם תהליך הנפקת הרישיון הוא סבוך, אך השקט הנפשי שהוא מעניק לבעל העסק בהחלט שווה את זה. מעבר להיותו מעין הבטחה מהרשויות לנהל את העסק החדש ללא התערבות מיותרת, וללא צורך בביקורות פתע או קנסות, הוא מאפשר לבעל העסק עצמו להתחיל את ההתנהלות על הצד הטוב ביותר, כאשר הוא מבטיח לעצמו שהארגון הראשוני שלו הוא תקין ויעיל.

האם יש דרך לזרז את תהליך רישוי העסק?

השגת הרישיון יכולה בהחלט להתבצע במהירות רבה יותר, במידה ומכירים את המנגנונים הבירוקרטיים השונים העוסקים בכך, אך במידה וידע כזה אינו בנמצא, ניתן לפנות לחברה המציעה את שירותיה במתן ייעוץ לרישוי העסק. חברות העוסקות בתחום הן בעלות ניסיון בהתמודדות עם הגורמים הרלוונטיים, ויוכלו להקל על שלב השגת הרישיון של בעל העסק החדש. חברות אלה מעניקות לעסק שירותים שונים, וביניהם, מציאת פתרונות הנדסיים לעסק, הכנת התוכניות הנדרשות מול משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה, הכנת תוכנית סניטרית לעסק, ובשורה התחתונה – ייעוץ, וליווי של בעל העסק עד לרגע קבלת הרישיון עצמו.

 

 

אודות מנהל

בדוק גם

שיפוץ משרדים

מה באמת צריך לדעת על שיפוץ משרדים?

המשרד שלכם נראה נורא? הגעתם למסקנה שאתם צריכים להשקיע בו קצת כי זה פוגע בתדמית ...